يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد؛
گرفتن امتیازات موشکی؛ پیش شرط دموکرات‌ها برای مذاکرات جدید/ اعتماد به دشمن گره‌گشای مشکلات نیست
 
حسینعلی شهریاری گفت: دلیل عمده مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور، داخلی و ناشی از سوء مدیریت است و راهکار مدیریتی نیز برای رفع آن وجود دارد و با توجه به سابقه عهد شکنی آمریکا با خوی استکباری اش، مذاکره گره گشا نیست.
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: سال هاست مقام معظم رهبری مسائل اقتصادی را بیان می کنند و دغدغه آن را درند، همه اقتصاد دانان هم می دانند که 80 درصد دلیل به وجود آمدن این شرایط، مشکلات داخلی است.
 
وی با بیان این که فقط 20 درصد مشکلات اقتصادی ممکن است به خاطر تحریم ها و فشارهای خارجی باشد، افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموند، اقتصاد ما راهکار دارد  و می توان مشکلات را رفع کرد، به این شرط که دولتمردان و مسئولان دل به دریا بزنند و وارد میدان شوند، در این صورت در عمل می توان معضلات اقتصادی را تا حد زیادی اصلاح کرد و مشکلات معیشتی مردم را کاهش داد.
 
شهریاری با اشاره به طرح موضوع تکرار مذاکره زبونانه از سوی مذاکره طلبان و تجربه تلخ برجام و نتایج خسارت بار آن، اضافه کرد: اگر قرار بود برجام راه حل باشد، دولت اوباما که خودش از امضا کنندگان بود، روز بعد از برجام، دوباره تحریم ها را اضافه نمی کرد، اما درست یک روز پس از تصویب، تحریم های جدیدی را بر علیه جمهوری اسلامی نوشت.

برجام راهگشا نیست
 
به گفته وی، به اروپاییان هم نمی توان اعتماد کرد، چراکه آن ها هم به نوعی نوکر آمریکا هستند، به همین دلیل دل بستن به این که جوبایدن بیاید، برجام برمی گردد درست نیست، چراکه برجام و مذاکره مجدد، مشکلات ما را حل نمی کند.
 
نماینده مردم زاهدان با بیان این که در صورت مذاکره، آمریکایی ها به طور قطع مسائل دیگری را دوباره پیش خواهند کشید، تصریح کرد: نباید مسئله دروغین حقوق بشر، تروریسم، مسائل منطقه و مسائل موشکی را فراموش کرد، در حالی که همانطور که رهبری هم اشاره داشتند، خود آمریکا و اروپایی ها کلاهک های اتمی دارند و به ما می گویند موشک نداشته باشید.  
 
وی تاکید کرد: بنابراین اگر آمریکایی ها به برجام برگردند، مجدد خواسته هایی دارند که نباید زیر بار آن برویم، چراکه شرایط بدتر از گذشته می شود، پاسخگوی موادی از شورای امنیت باید باشیم و مشکلاتمان افزایش می یابد، متاسفانه چشم دولتمردان ما به کدخداست و فکر می کنند که از راه مذاکره و برجام می توانند مشکلات را حل کنند.

گرفتن امتیازات موشکی؛ پیش شرط دموکرات ها

شهریاری با اشاره به مواضع دموكرات ها كه در صورت روی كار آمدن به دنبال توافق هوشمندانه با ايران هستند و پيش شرطشان دادن امتيازات موشكی و منطقه ای از طرف ايران است، اذعان کرد: زیر بار این مسائل نخواهیم رفت، به همین دلیل نباید با آن ها نشست و مذاکره کرد.

وی با بیان این که تا زمانی که با کسی ننشینیم، امضا نکنیم و تعهداتی را نپذیریم، نیازی به پاسخگویی نیست و کسی هم با ما کاری نخواهد داشت، عنوان کرد: پاکستان موشک اتمی و بمب اتم دارد، ولی هیچ تعهدی را نپذیرفته است و کسی هم با این کشور کاری ندارد، یا خود اسرائیل و خیلی از کشورهای دیگر اقدام هایی در این راستا انجام می دهند که چون تعهدی را امضا نکرده اند، نمی توان با آن ها برخورد کرد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: اما متاسفانه در ایران همین که مسئله بین المللی پیش می آید، مسئولان ما داوطلبانه و سریع می پذیرند و همه را گرفتار می کنند.
 
وی تصریح کرد: هر تعهدی که از نظر بین المللی بپذیریم، یکسری تعهدات را هم باید بدهیم که اگر اجرایی نشود، ما را زیر اصولی از شورای امنیت می برند که بعد مشکلات بیشتر می شود، به همین دلیل نباید به سادگی هر مسئله ای را پذیرفت و چیزی را امضا و پیگیری کرد که عواقب جدی تری برای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

اهداف انتخاباتی مذاکره طلبان
 
شهریاری با تایید این که طرح موضوع مذاکره سرپوشی برای ناکارآمدی دولت تکراری مذاکره طلبان و فرار آنها از پاسخگویی درباره عملکرد منفی و غیرقابل دفاع دولت است، ادامه داد: از سویی آن ها اهداف انتخاباتى در سر دارند، چراکه انتخابات ریاست جمهوری 1400 پیش رو است، تاکنون که مذاکره طلبان همه چیز از جمله مجلس را باخته اند، این روند ادامه پیدا کند دولت را هم می بازند.
 
وی افزود: به همین دلیل تمام امیدشان به این است که شاید از طریق برجام بتوانند پولی به مردم بدهند، چند روزی قیمت دلار و طلا را پایین بیاورند و ملت را امیدوار کنند تا در انتخابات بتوانند رای بیاورند، ولی بعد از انتخابات بلایی سر مردم خواهند آورد که در این قریب به هشت سال شاهد آن بوده اند.
 
شهریاری با بیان این که مشکلات معیشتی در داخل فقط از طريق مديريت انقلابى، مردمى و جهادى متكی به نیروهای داخلی قابل حل است، اذعان کرد: هر وقت متکی به درون باشیم، به طور قطع مشکلات هم رفع می شود، شرایط بدتر از دوران دفاع مقدس نیست که بدون هیچ امکاناتی بودیم، حتی به ما سیم خاردار نمی دادند، با این وجود هشت سال رو در روی دنیا ایستادیم و دفاع کردیم، به طور قطع توانایی های جمهوری اسلامی ایران فراتر از این هاست.

 جهش تولید؛ بهترین راهکار رفع مشکلات
 
وی گفت: مسئله ای که رهبر معظم انقلاب خیلی تاکید دارند، جهش تولید است که کار جدی و اصلی و بزرگی در این راستا انجام نشده است، از سویی تکیه برتوانایی های داخلی به خصوص شرکت های دانش بنیان نیز بسیار می تواند مثمر باشد و خیلی از مشکلات ما را حل کند.
 
نماینده مردم زاهدان ادامه داد: باید به شرکت های دانش بنیانی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت دفاع مشغول به کارند، گروه های مستقل و جوانان نخبه ای که در حال فعالیت هستند، امید بست و روی این افراد کار و از این طریق مشکلات مملکت را حل کرد.

عهد شکنی آمریکا مسبوق به سابقه
 
وی با اشاره به نتايج خسارت بار تجربه مذاكرات برجام و عهدشکنی های آمریکا، خاطرنشان کرد: عهد شکنی آمریکا مسبوق به سابقه است، از کوتای 28 مرداد و جنایات آمریکایی ها در هشت سال دفاع مقدس گرفته تا روزهایی که منابع و سلاح های ما را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ندادند، در این سال ها همیشه دشمنی شان ادامه داشته و در هر جایی که توانسته اند و به بهانه های مختلف به ما ضربه زده اند.
 
شهریاری با اشاره به خوی استکباری آمریکا افزود: توافق با آمریکا مثل این می ماند که گرگ می تواند با میش ارتباط برقرار کند، در حالی که خصلت گرگ درندگی است و هر کاری هم انجام دهی تغییر نمی کند، خصلت آمریکا هم خوی استکباری اش است که شاهد هستیم چگونه مردم بی گناه یمن را بمباران می کنند، کودکان، زنان و پیران را به خاک و خون می کشند.
 
وی خاطرنشان کرد: جنایت هایی که استکبار جهانی در سوریه انجام داد و از همه مهم تر خون شهید بزرگوار ما حاج قاسم سلیمانی هیچ گاه از ذهن ها فراموش نمی شود، به طور قطع باید انتقام خون سردار دل ها و ابومهدی المهندس را از آن ها بگیریم.   

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۳۹


ارسال