سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
کمیته بین المللی المپیک نظرخود را نسبت به وضعیت کمیته ملی المپیک بلاروس و نابسامانی در مدیریت فدراسیون های جهانی بوکس و وزنه برداری اعلام کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از ایسنا، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک جلسه ای را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرد. در این جلسه، در مورد کمیته ملی المپیک بلاروس و وضعیت فدراسیون جهانی بوکس  و وزنه برداری صحبت شد.

*آغاز بررسی رسمی نقض منشور المپیک در بلاروس

با توجه به اینکه ارسال گزارش های نگران کننده  در مورد وضعیت ورزشکاران بلاروس  به کمیته بین المللی المپیک  افزایش یافته است، از این رو هیات اجرایی تصویب کرد که بررسی رسمی  در مورد نقض منشور المپیک توسط کمیته ملی المپیک بلاروس آغاز می کند و ممکن است تحریم هایی در  انتظار ورزش این کشور باشد.

*نگرانی IOC نسبت به نامزدی برخی افرادر در انتخابات ریاست فدراسیون جهانی بوکس

تصویب  اساسنامه و برگزاری انتخابات ریاست از مسائل مهم در کنگره فدراسیون جهانی بوکس است که در ۱۲ و ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۲ و ۲۳ آذر)برگزار می شود.

هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک متذکر شد که فدراسیون جهانی بوکس توصیه های IOC برای انجام اصلاحات را رعایت نکرده است  و همچنین نگرانی هایی در مورد برخی نامزد های ریاست فدراسیون جهانی بوکس وجود دارد.

*محرومیت از حضور در المپیک ۲۰۲۰ در انتظار ویتنام

IOC پیش از این نسبت به وضعیت نابسامان  مدیریت در فدراسیون جهانی وزنه برداری  اعلام نگرانی کرده بود همچنین به اهمیت حیاتی ادامه دادن اصلاحات تاکید داشته است و همچنان هم این نگرانی ها وجود دارد. تعدادی از وزنه برداران ویتنام قوانین ضد دوپینگ را نقض کرده اند که می تواند منجر به محرومیت ویتنام از حضور در المپیک ۲۰۲۰ شود و فدراسیون جهانی در حال بررسی کامل این مسئله است . مداخله  تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری در بحث دوپینگ کشورها از جمله دوپینگ وزنه برداران آذربایجانی مطرح شده است که سازمان جهانی ضد دوپینگ (وادا) در حال پیگیری این مسئله است.

*تایید دوپینگ سه وزنه بردار در المپیک ۲۰۱۲ لندن

*مارتین وزنه بردار کشور رومانی در دسته ۶۹ کیلوگرم المپیک لندن مدال برنز گرفت که دوپینگ او در بررسی مجدد نمونه ها مثبت اعلام شد و مدال و دیپلم افتخار از او گرفته می شود.

*رکسانا کوکوس وزنه بردار کشور رومانی در دسته ۶۹ کیلوگرم زنان المپیک لندن مدال نقره گرفت که دوپینگ او نیز در بررسی مجدد نمونه ها مثبت اعلام شد و مدال و دیپلم افتخار از او گرفته می شود.

*گابریل سینکریان وزن بردار کشور رومانی که در دسته ۸۵ کیلوگرم المپیک لندن اوت کرد  و مسابقه را به پایان نرساند اما تست دوپینگ او نیز در بررسی مجدد نمونه های المپیک لندن مثبت اعلام شد.

 انتهای پیام/  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۴۹


ارسال