دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
در گفت و گو با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان؛
ترور دانشمندان کشورمان نشانه ترس دشمنان از ماست/عقب ماندن از پیشرفت های علمی نتجیه مذاکره با دشمنان ایران
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای کشورمان، عقب ماندن از پیشرفت های علمی را نتجیه مذاکره با دشمنان ایران دانستند.
مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه های علمیه اهل سنت زاهدان ضمن تسلیت شهادت این دانشمند برجسته کشور، در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: ترور این شخصیت ممتاز و برجسته علمی کشور به دست کوردلانی از سوی سرویس های جاسوسی آمریکا و اسراییل انجام شده است و نشانه ترس و واهمه رژیم صهیونیستی و ایادی استکباری آن از پیشرفت علمی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: پیشرفت های علمی کشور با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان، برای استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی قابل تحمل نیست ، این دانشمند بزرگ کشور به کارهای مهمی مشغول و معاون وزیر دفاع بود و صنعت دفاعی کشور از لحاظ علمی رشد بسیار زیادی داشته است ساخت کیت ایرانی تشخیص کرونا از دستاوردهای این انسان وارسته و دانشمند بود بنابراین آمریکا و اسراییل از پیشرفت های علمی و توسعه صنعت هسته ای کشور به وحشت افتاده و دست به این اقدام ننگین زدند.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت های موشکی و هسته ای جمهوری اسلامی هراسی بر دل استکبار جهانی انداخته است و سعی دارند دانشمندان کشور را حذف کنند اما آنها نمی دانند انقلاب اسلامی فرزندان نخبه و دانشمند بسیاری دارد و پرچم علمی کشور هرگز به زمین نخواهد افتاد و اگر امروز این دانشمند هسته ای بزرگ کشور را به شهادت رساندند این پرچم به دست سایر جوانان نخبه برافراشته می ماند.

مولوی دهانی تاکید کرد: شهادت این انسان بزرگ غمی بزرگ بر قلوب ملت ایران گذاشت اما راه این انسان وارسته ادامه خواهد داشت، اسراییل سعی دارد با این ترورهای ناجوانردانه و به شهادت رساندن دانشمندان کشور، انقلاب اسلامی را از مقاصد هسته ای خود دور و فضایی ناامن برای نخبگان علمی کشور ایجاد کند تا دانشندان ما را از وطن خویش فراری دهد و رشد علمی کشور را کند و متوقف کند اما هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: اسراییل به دنبال گسترش نفوذ خود در منطقه خاورمیانه است و روابط امروز کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی در ادامه همین پروژه نفوذ است اما اسراییل باید بداند جمهوری اسلامی ایران با این ترور های کور ضعیف نخواهد شد و فرزندان این مرز و بوم پاسخ دندان شکنی به این جنایات خواهند داد.

مدرس حوزه های علمیه اهل  سنت زاهدان با بیان اینکه دشمن هرگز دست از دشمنی خود بر نمی دارد، اذعان کرد: مذاکره با دشمنان قسم خورده ملت ایران عقلانی نیست سیاست های آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران مشخص است و آنان از اربابان اسراییلی خویش دستور می گیرند و به دنبال نابودی انقلاب اسلامی  ایران هستند، تحریم های ظالمانه نیز به دنبال همین سیاست های فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی اعمال شده است، دولتمردان ما یک بار نتیجه مذاکره با آمریکا را دیدند و تکرار مجدد این موضوع عقلانی نیست.

عقب ماندن از پیشرفت های علمی نتجیه مذاکره با دشمنان ایران است

مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه از صدر اسلام تا کنون گروه منافقین و یهودیان سعی داشتند که دانشمندان اسلامی را از بین ببرند، بیان کرد: ترور دانشمندان آخرین حربه ای است که دشمن به آن متوسل می شود.

وی با بیان اینکه ترور کار انسان های زبون خار است، افزود: قتل و ترور دانشمندان و افراد شاخص شیوه رژیم جنایتکار صهیونیسم و رژیم خونخوار آمریکاری مستکبر در زمان عجز و ناتوانی است که دست به چنین اقدامات غیرانسانی می زنند.

امام جمعه اهل سنت شهر جالق ادامه داد: کشتن یک انسان و دانشمند از نظر عقل، اسلام و دیگر ادیان الهی محکوم و عمل بسیار زشتی است.

مولوی رئیسی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) در جنگ با کفار دستور می دادند که دانشمندان را نکشند چرا که این عمل منفور و مذبوح است، اضافه کرد: یقین داریم که این عمل مذبوحانه کار اسرائیل جنایت کار است است تا جلو پیشرفت علمی و موشکی ایران را بگیررند اما یقین بدانند که در زمینه های مختلف پیشرفتمان متوقف نخواهد شد و روز به روز به جلو حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جز نکبت خاری و ندامت چیزی عاید دشمنان نخواهد شد، خاطر نشان کرد: مذاکره با دشمنان قسم خورده ایران از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایت کار کار عاقلانی نیست، ما تجربه مذاکره را مشاهده کردیم که به نتجیه نرسید.

امام جمعه اهل سنت شهر جالق در ادامه گفت: اما در مذاکره به آنها اعتماد کردیم که همین اعتماد منجر شد تا چندین سال از نظر پیشرفت علمی عقب بمانیم.

مولوی رئیسی در پایان با اشاره به اینکه آزموده را آزمودن خطاست، تصریح کرد: نتیجه مذاکره و اعتماد به آمریکا را تجربه کردیم آنها به عهد خود وفادار نیستند، پایبند به هیچ اصولی نخواهند بود پس چه تضمینی برای مذاکره و دریافت نتیجه مطلوب وجود دارد؟ 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۷۹


ارسال