سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان:
کاهش 31 درصدی سفرهای برون شهری در سیستان و بلوچستان
 
تیمور باقری از کاهش 31 درصدی سفر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر در این استان در هشت ماهه سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تیمور باقری در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و 339 هزار و 849 مسافر در این مدت در قالب 145 هزار و 308 سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهري جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته با دو میلیون و 154 هزار و 98 مسافر و 210 هزار و 763 سفر کاهش 38 درصدی در جابجایی مسافر و  31 درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی از استعلام وضعیت سلامت مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از اول آذرماه جاری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به استعلام وضعیت سلامت خود در سامانه www.smartcard.rmto.ir شدند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا در صورت مثبت بودن پاسخ استعلام وضعیت سلامت مسافر ( تأييدابتلاي مسافر به بيماري كرونا ) شرکت و راننده مکلف است از ارائه خدمات به مسافر خودداری نماید.

باقری تاکید کرد: شرکت ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی،  مشمول طرح موضوع در کمیسیون های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 541 راننده مسافری فعال، 868 دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و 320 دستگاه ناوگان مینی بوسی و 726 دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۸۵


ارسال