چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تیم ملی بسکتبال ایران در یک بازی نزدیک و نفسگیر عربستان را شکست داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نخستین بازی تیم ملی بسکتبال ایران از پنجره دوم رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱، در دوحه قطر به مصاف تیم ملی عربستان رفت. مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی در ابتدا تیمش را با با ترکیب ابتدایی سجاد مشایخی، محمد حسن‌زاده، محمد جمشیدی، آرون‌ گرامی‌پور و بهنام یخچالی ارنج کرد.

کوارتر اول: 22 - 12 ایران

ایران با ستاره هایش بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود ابتکار بازی را در دست گرفت و از حریف پیش افتاد. آسمانخراش های ایران از ابتدای بازی فشار دفاعی را از ابتدای زمین عربستان به حریف وارد کردند و با اختلاف دورقمی از عربستان پیش افتادند. اتفاقی که تا پایان کوارتر نخست ادامه یافت تا ایران با حفظ اختلاف ۱۰ امتیازی، ۲۲-۱۲ کوارتر نخست را به سود خود خاتمه دهد.

کوارتر دوم: 16 - 21 عربستان

برتری بی چون و چرای ایران سبب شد تا شاهین طبع در کوارتر دوم جوانانش را بیشتر بازی دهد. عربستانی‌ها با دفاع منطقی کوارتر دوم را بهتر آغاز کردند تا حملات ایران یکی پس از دیگری خراب شوند. این روند به عربستان جسارت آن را داد تا حملات بیشتری را تدارک ببیند و با آسان گیری ایران این کوارتر با نتیجه ۱۶ – ۲۱ به سود عربستان خاتمه یافت اما برتری پرگل در کوارتر نخست سبب شد تا نیمه نخست با نتیجه ۳۸ – ۳۳ به سود ایران پایان یابد.

کوارتر سوم: 11 – 15 عربستان

کوارتر سوم فیزیکی و درگیرانه آغاز شد و سعودی ها که از آمادگی جسمانی و فیزیکی خوبی سود می بردند و با برتری در کوارتر دوم جسارت پیشروی یافته بودند، جلو کشیدند. همین بازی فیزیکی سبب شد تا تعداد خطاهای ایران بالا برود و همین پنالتی های قابل توجهی به حریف داد تا با استفاده از آنها عربستان این کوارتر را 15 – 11 به سود خود خاتمه دهد.

کوارتر چهارم: 21 - 16 ایران

برتری سعودی در دو کوارتر پی در پی سبب شد تا بازی در کوارتر چهارم بسیار نزدیک و نفسگیر دنبال شود. سعودی ها که نمی خواستند در این بازی برابر ایران مدعی بازنده باشند، حتی در میانه های این کوارتر سعودی برای نخستین بار در این بازی اختلاف پیش آمده را جبران کرده و مساوی شود، اما در ادامه درخشش جمشیدی و یخچالی سبب شد تا ورق بازی برگردد تا این کوارتر با حساب 21 - 16 به سود ایران خاتمه پیدا کند.
در نهایت در این بازی نفسگیر و نزدیک ایران موفق شد با حساب 71 - 64 عربستان را شکست دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۹۲


ارسال