چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
بازخوانی رمان «ظهور» علی مؤذنی در بازار کتاب
 
ویراست تازه‌ای از کتاب «ظهور» نوشته علی مؤذنی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد. نویسنده در این کتاب به زندگی شهید یونس زنگی‌آبادی پرداخته است.
 
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، ویراست پنجم کتاب «ظهور»، نوشته علی مؤذنی، از سوی انتشارات نیستان  منتشر و روانه بازار نشر شد.
 «ظهور» خاطره‌نویسی از زندگی حاج یونس‌زنگی‌آبادی نیست، رمان هم نیست، نقل قول خانواده شهید هم نیست و البته همه اینها با هم است. نویسنده به درستی دریافته که زندگی و خاطرات حاج یونس از حیث محتوا کشش کافی را دارد اما در فرم نیازمند جذابیت‌‌های رمان است؛ از جنبه عناصر کلاسیک رمان. نتیجه هم ترکیب منطقی و درستی است از خاطره‌نویسی و رمان. آنچنان که مخاطب نه با سختی خاطره‌خوانی روبه‌رو است و نه با خیال‌پردازی صرف رمان.
داستان با درگیری‌های ذهنی نویسنده برای نوشتن داستانی از خاطرات شهید حاج یونس زنگی‌آبادی آغاز می‌شود و تماسی که حاج یونس جایی میان بیداری و رؤیا با نویسنده می‌گیرد و او را به روستای محل تولدش راهنمایی می‌کند و … .
در همه داستان شهید چنان با خانواده‌اش زندگی می‌کند و خانواده‌اش چنان حضورش را پررنگ می‌بینند که احساس می‌کنیم زنده‌تر از من و توی مخاطب است. تأکید نویسنده برای نشان دادن چهره‌ای واقعی از شهید و نه اغراق شده، با عنایت به این مسئله که شهید هم انسانی مثل همه ما بوده و حق انتخاب بین خوبی و بدی داشته و در نهایت انتخاب درستش این مقام را به او داده است،‌ از دیگر نکات ارزشمند کتاب است.
انتشارات کتاب نیستان ویراست پنجم رمان «ظهور» علی مؤذنی را به قیمت 36 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۱۳


ارسال