چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰
مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان :
کشف بیش از 4 تن پسته در بازارچه مرزی گمشاد
 
حیدر میرزایی از کشف و توقیف ۴ تن و ۴۷۷ کیلوگرم پسته بسته بندی شده از یک دستگاه ترانزیت افغانی که قصد خروج از کشور داشت خبرداد.
به گزارش عصرهامون، حیدر میرزایی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان بیان کرد: مأمورین مرزبانی مستقر در بازارچه مرزی گمشاد در حین کنترل خودروهای خروجی از مرز به یک دستگاه ترانزیت افغانی که قصد خروج از کشور را داشته مشکوک شدند.

وی گفت: پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی بعمل آمده مقدار 4 تن و 477 کیلوگرم پسته بسته بندی شده که بطور ماهرانه در میان دیگر بارهای موجود جاسازی شده بود کشف و توقیف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: به دلیل ممنوع بودن صادرات پسته از بازرچه مرزی گمشاد در همین راستا خودرو توقیف و پسته های کشف شده تحویل اموال تملیکی شهرستان زابل و متهم به همراه پرونده تشکیل شده جهت رسیدگی و اعمال قانون به اداره تعزیرات حکومتی زابل معرفی شد.

میرزایی افزود: شعبه رسیدگی کننده به پرونده با توجه به اظهارات بلاوجه متهم و عدم ارائه مدارک قانونی ، عدم ارائه پته سبز گمرکی و محل کشف اتهام قاچاق کالا را محرز دانست و متخلف را به استناد بند ب ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط کالاهای کشف شده به میزان پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد. 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان در پایان خاطر نشان شد : با عنایات به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  که فرمودند "مبارزه با قاچاق و منع جدی واردات و صادارت بی رویه یکی از حمایت های بسیار مهم است و قاچاق امروزه بصورت دو طرفه در آمده است و علاوه بر واردات قاچاق کالا ، برخی از اجناس مورد نیاز مردم و بخش کشاورزی نیز بصورت قاچاق از کشور خارج می شود"، بر همین اصل تعزیرات حکومتی بدون هیچ اغماضی با قاچاقچیان برخوردی جدی  خواهد داشت و با این بلیعه با تمام توان خود مبارزه خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۲۴


ارسال