چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نمایندگان سیستان و بلوچستان گفتند: داشتن مجلس قوی و انقلابی یکی از عوامل شتابدهنده در گام دوم انقلاب برای پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش عصرهامون، امروز در تقویم جمهوری اسلامی ایران سالروز گرامیداشت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس نام گذاری شده است که به طور قطع اقامه عدالت این شهید بزگروار در دستور کار نمایندگان انقلابی قرار دارد.

نمایندگانی که تبدیل مجلس به یک نهاد چابک برای حل مسائل کشور باید در اولویت های کارشان باشد که البته نمایندگان مردم ایران در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که از جنس انقلاب هستند، به طور قطع این ویژگی را در خود نهادینه کرده اند.

حضور میدانی این نمایندگان و در راس همه آن ها، رئیس مجلس در مناطق مختلف کشور و به ویژه در جمع محرومان به منظور پیگیری و رفع مشکلات هموطنان خود گواه این ادعاست.

لزوم داشتن شناخت درست از قانون مداری و اصول رفتاری

محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس، بیان کرد: سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس به عنوان روز مجلس نشانگر جایگاه ویژه و برتر دستگاه قانون گذاری کشور و رسالت خطیر نمایندگانی است که با آرای متقن و هوشمندانه مردم به خانه ملت راه یافته اند و الگویی ارزشمند از وکالت مردم در ردای نمایندگی ملت هستند.

وی ادامه داد: یکی از عوامل شتاب دهنده در گام دوم انقلاب برای پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتن مجلس قوی و انقلابی است.

سرگزی اضافه کرد: شایسته است نمایندگان مجلس با مطالعه شخصیت اخلاقی، اجتماعی و سیاسی آیت الله سید حسن مدرس، وی را الگوی خود قرار دهند و در عمل از ویژگی های بارز اخلاقی و سیاسی آن شخصیت گرانقدر استفاده کنند.

به گفته وی، شناخت درست از قانون مداری و اصول رفتاری، اخلاق مداری و تعامل این بزرگمرد میهن اسلامی برای همه نمایندگان لازم است و اگر نمایندگان به آن متعهد باشند مجلس در جایگاه واقعی خود قرار می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد: در سایه رحمت الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) و در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در گام دوم انقلاب با همکاری و هم افزایی و تلاش نمایندگان مجلس و با وفاق و همدلی آحاد جامعه، توفیق روز افزون نظام مقدس و توسعه پایدار میهن اسلامی با رشد شاخص های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رقم بخورد.

تدبیر و اندیشه در مسیر توسعه پایدار 

عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز سالروز شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس و روز مجلس گفت: سالروز شهادت آیت الله مدرس به عنوان روز مجلس شورای اسلامی نامگذاری شده که این امر بیانگر جایگاه ویژه و برتر عرصه قانون گذاری در کشور است.

وی با اشاره به کلام نورانی بنیانگذار جمهوری اسلامی که فرمودند "مجلس در راس همه امور است" افزود: اندیشه و اقدام نمایندگان مجلس انقلابی باید سبب تحقق توسعه پایدار در کشور شود.

درخشان تصریح کرد: نمایندگان به عنوان عصاره فضائل ملت باید با تدبیر و اندیشه انقلابی مسیر قانونگذاری در کشور را به سمت تعالی سوق دهند و برای حفاظت از این جایگاه برتر و والا، وظیفه خطیر وکالت مردم را به نحو احسن ایفا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: در سایه رحمت خداوند و همگرایی منتخبان ملت، شاهد رشد همه جانبه ی شاخص های توسعه ی پایدار در کشور باشیم.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۵۵


ارسال