سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زاهدان خبرداد؛
گام بلند بسیج در قطع زنجیره کرونا/مشارکت بیش از 255 پایگاه مقاومت در طرح شهید سلیمانی در زاهدان
 
خدارحم سارانی از مشارکت 255 پایگاه بسیج در طرح بزرگ شهید سلیمانی در زاهدان خبر داد.
به گزارش عصرهامون،سرهنگ پاسدار خدارحم سارانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تحت عنوان هرپایگاه مقاومت بسیج یک پایگاه سلامت برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا با مشارکت بسیجیان ناحیه زاهدان در راستای جلوگیری از شیوع کرونا به‌صورت غربالگری خانه به خانه در حال اجرا است.

وی افزود: جلسات متعددی با کمیته های مختلف برگزار و تیم های مراقبتی، نظارتی و حمایتی تشکیل شده است در این طرح که از ابتدای هفته بسیج آغاز شده است تعداد15 حوزه مقاومت و بیش از 255 پایگاه در اجرای طرح شهید سلیمانی با مرکز بهداشت همکاری می کنند سه تیم نظارتی، حمایتی و مراقبتی در این طرح مشارکت و ارگان های مختلفی در کنار بسیج دراین طرح همکاری دارند، تیم نظارتی بر اصناف و نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت می کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی با هدف پیشگیری و آگاهی‌بخشی، غربالگری، آموزش و کنترل بیماری با حضور بسیجیان، پزشکان و پرستاران به‌صورت خانه به خانه اجرا می‌شود و 23 تیم حمایتی با همکاری 23 پایگاه بهداشتی در این طرح مشارکت می کنند.

سارانی عنوان کرد: تیم های مراقبتی خانواده های دارای بیمار کرونایی را شناسایی و به مراکز بهداشتی معرفی و سپس با هماهنگی پزشک به درب منزل افراد مشکوک به کرونا مراجعه می کنند و بخشی از بسیجیان نیز در کنار نیروهای پایگاه های بهداشتی در غربالگری تلفنی همکاری دارند.

وی تاکید کرد: پس از شناسایی افراد مشکوک، تست سریع کرونا از افراد و اعضای خانواده فرد درب منزل گرفته می شود و در مدت زمان کوتاهی در همان محل ، جواب تست کرونای فرد داده می شود و چنانچه فرد مبتلا به کرونا بوده و مشکلات تنفسی داشته باشد به بیمارستان انتقال داده می شود و اگر مشکل حاد نداشته باشد قرنطینه خانگی انجام می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان ادامه داد: چناچه منزل فرد مبتلا به کرونا برای قرنطینه مناسب نباشد به مکانی که از سوی فرمانداری مشخص شده انتقال می یابد و بسته های معیشتی نیز در اختیار افراد در دوران قرنطینه خانگی قرار می گیرد و و ضدعفونی منازل افراد مثبت کرونا و اماکن پرازدحام در سطح شهر توسط بسیجیان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی و دوری از برگزاری مراسم‌ها و تجمع‌ها به کنترل هرچه بیشتر این ویروس کمک کنند و امیدواریم با اجرای این طرح با همکاری مردم، ضمن پیشگیری و بیماریابی، شاهد کاهش آمارها باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۸۰


ارسال