چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲
ترجمه کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به زبان روسی
 
کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» که در ایران به تازگی به چاپ نهم رسیده است، به زبان روسی ترجمه و منتشر شد. این اثر به قلم حجت‌الاسلام شیرازی نوشته شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به قلم حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران نوشته شده و توسط انتشارات «خط مقدم» به چاپ رسیده است. این اثر سعی دارد با مبنا قرار دادن سخنان شهید سپهبد قاسم سلیمانی، نگاهی به مکتب و ویژگی‌های این شهید بزرگوار داشته باشد.
این کتاب اخیراً به زبان روسی منتشر شده است و مخاطبان روسی هم می‌توانند با ویژگی ها و مکتب این شهید بزرگوار آشنا شوند. با توجه به تجریه های گذشته در مورد چاب کتاب به زبان روسی می‌توان حدس زد که این کتاب هم مورد استقبال مخاطبان روسی قرار بگیرد.
در بخش‌هایی از این کتاب با توجه به روحیه شهادت‌طلبی و جان‌نثاری که در شهید سپهبد قاسم سلیمانی وجود داشته، آمده است: «کسانی هستند که درک زیباتر و والاتری از فلسفه حیات دارند و حاضرند جان خود را در راه آرمان معنوی خویش فدا کنند و از شهادت در راه مکتب و دین استقبال می کنند. به چنین روحیه‌ای که همراه با رهایی از تعلقات دنیوی است، شهادت‌طلبی گفته می‌شود.
شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز در مکتب امام خمینی(ره) با همین عشق به شهادت پرورش یافت. سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده می‌گوید:ر«در سوریه در تمامی خطوط عملیاتی، هجومی و دفاعی حاضر می‌شد. در باشکوی حلب مورد هجوم تیرهای مستقیم داعش قرار گرفت. در سابقیه در جنوب حلب ماشین او را به رگبار بستند. همه جا خودش به استقبال خطر می‌رفت و...».

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۸۵


ارسال