چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
در کمیته مقابله با کرونای شهرستان زاهدان عنوان شد؛
کاهش 18 درصدی ابتلا به کرونا در زاهدان/مراجعه دیرهنگام بیماران عامل افزایش بیماران بدحال
 
عبدالرزاق پاکزاد دبیر ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های زاهدان پر شده است و این بدان معنی است بیماران خیلی دیر و با وضعیت بد به بیمارستان ها مراجعه می کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از زاهدنیوز،کمیته نظارتی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان زاهدان با حضور اعضای این ستاد در فرمانداری زاهدان تشکیل شد.

فرماندار زاهدان در این جلسه بیان کرد: بیش از نه ماه از شیوع کرونا می گذرد و در این مدت، همه دستگاه ها ، تلاش های ارزنده ای را در راستای مقابله با کرونا انجام دادند.

وی افزود: زاهدان محله به محله شرایط متفاوتی دارد، با توجه به شرایط بیماری در این شهرستان این ضرورت وجود دارد تا محدودیت ها یک هفته دیگر تمدید شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی طرح بزرگی است ، ریشه کنی فلج اطفال مدلی موفق همانند این طرح بود و برای موفقیت بیشتر در راستای اجرای آن و مقابله با کرونا باید نیازمندی ها دقیق شناسایی شود.

مراجعه دیرهنگام بیماران عامل افزایش بیماران بدحال

عبدالرزاق پاکزاد،‌ دبیر ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز  عنوان کرد: تقریبا 70 درصد بار بیماری در شهرستان زاهدان است و سعی شده تا از یک طرف بیماری را کنترل کنیم و از سوی دیگر بیماران مبتلا به کرونا در شرایط مناسبی پذیرش شوند تا کمترین مرگ و میر و تلفات را داشته باشیم.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان نسبت الگوی کشوری وضعیت بهتری نسبت به سایر استان های کشور داشته است و به دلیل اقدامات خوبی که در ابتدا صورت گرفت و رعایت دستورالعمل ها بهداشتی توسط مردم، در ابتدای کار دچار بحران نشدیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون باید انرژی بیشتری را نسبت به گذشته برای پیشگیری از ابتلا به کرونا صرف کنیم تا چرخش ویروس در جامعه و ورودی بیمار به بیمارستان ها و در نهایت مرگ و میرها کاهش یابد و بتوانیم اپیدمی را در منطقه کنترل کنیم.

پاکزاد تاکید کرد: در حال حاضر تخت های بستری عادی در بیمارستان ها تقریبا 30 درصد خالی است اما بخش های مراقبت های ویژه پر شده است و این بدان معنی است بیماران خیلی دیر و با وضعیت بد به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: محدودیت های دو هفته اخیر به خصوص منع تردد شبانه خودروها، تاثیر بسیاری در کاهش شب نشینی های خانوادگی و کاهش موارد ابتلا در بین خانواده ها داشته است، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طرحی چند جانبه و به صورت محله محور است، خدمات حمایتی توسط بسیج انجام می شود و
چینش و آموزش نیروها انجام شده و شهر را با توجه به وسعت و جمعیت به پنج قسمت تقسیم کردیم و در هر منطقه یکی از مراکز جامع سلامت را به عنوان پست فرماندهی عملیات حوزه سلامت قرار دادیم.

کاهش 18 درصدی ابتلا به کرونا در هفته گذشته

جلیل نجاتی مسئول مرکز بهداشت شهرستان زاهدان نیز عنوان کرد: طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه آغاز شده و اقدامات خوبی در زمینه اجرای این طرح انجام شده است، فعالیت و کمک نیروهای بسیجی در این زمینه جای قدردانی دارد .

وی افزود:هفته گذشته موارد ابتلا به کرونا کاهش 18 درصدی داشت اما از آن جایی که شرایط بسیار متزلزل است، این افزایش و کاهش ها قابل پیش بینی نیست، تا پایان مهرماه میزان ابتلا به کرونا بیشتر در بین خانواده ها و مشاغل آزاد و ناشی از دورهمی ها بود  اما در آبان ماه موارد ابتلا در بین کارکنان ادارات افزایش یافت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۷۲۹


ارسال