چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
مسئول مرکز بهداشت شهرستان زاهدان مطرح کرد؛
تشکیل 5 کمیته عملیاتی در طرح شهید سلیمانی/مشارکت بسیج و مرکز بهداشت در قطع زنجیره انتقال کرونا
 
جلیل نجاتی گفت: دانشگاه علوم پزشکی و سپاه در طرح شهید سلیمانی مشارکت دارند و پنج کمیته در این طرح فعالیت می کنند.
به گزارش  عصر هامون، جلیل نجاتی مسئول مرکز بهداشت شهرستان زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه و به صورت محله محور آغاز  و اقدامات خوبی در زمینه اجرای این طرح انجام شده است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی و سپاه در این طرح مشارکت دارند و پنج کمیته  شامل کمیته های حمایت و قرنطینه خانگی و غیرخانگی با مسئولیت بسیج و سپاه ، رهگیری و مراقبت، آموزش همگانی و پایش و نظارت و  عملیاتی منطقه_محله در آن فعالیت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: سه تیم حمایتی، مراقبتی و نظارتی در این طرح وجود دارد تیم های مراقبتی متشکل از بسیجیان و مراقبان سلامت به درب منازل افراد مثبت کرونا می روند و وضعیت بیماری و معیشتی بیماران را رصد می کنند و به تیم های حمایتی اطلاع می دهند.

مسئول مرکز بهداشت شهرستان زاهدان تاکید کرد: تیم های نظارتی نیز به بازرسی از وضعیت رعایت محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط صنوف می پردازند هدف از اجرای این طرح این است که در پایان این ماه، 30 درصد وضعیت بستری و 10 درصد مرگ و میر بماران کرونایی در استان کاهش یابد و پوشش محیطی گروه های در معرض خطر نیز 50 درصد انجام شود.

نجاتی اذعان کرد: شهرستان زاهدان به 23 بخش تقسیم شده است و 600 نفر از پرسنل آموزش داده شده اند، کمیته بهداشتی اهل سنت تشکیل  و از ظرفیت شورای افاغنه در مناطق حاشیه شهر استفاده می شود تا در تیم هایی که درب منازل حضور می یابند حضور داشته باشند .

وی ادامه داد: تعداد خانوار مراقبت شده توسط تیم ها 20 مورد بوده است و 50 پزشک ،230 مراقب سلامت، 30 بهیار و پرستار و 40 نفر از کارشناسان بهداشت محیط تاکنون در این طرح دخیل بوده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۷۳۰


ارسال