چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ایوب کرد گفت: ۲ هزار و ۱۶۸ فقره سوانح رانندگی فوتی، جرحی و خسارتی در هشت ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان به وقوع پیوست.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شب گذشته در سومین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر اساس بر آوردهای انجام شده آمار سوانح رانندگی این مدت استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲ هزار و ۸۷۸ فقره کاهش ۲۵ درصدی را نشان می دهد.

 وی عامل انسانی را مهمترین علت بروز سوانح رانندگی در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: از مجموع ۲۸ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۲۴۹ تردد ثبت شده در محورهای مواصلاتی استان ۲۹ درصد آن یعنی هشت میلیون و ۳۱۴ هزار و ۱۴۳ تردد با سرعت غیر مجاز به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: این امر میزان فوتی های سر صحنه را به دلیل شدت برخورد افزایش قابل توجه می دهد به طوری که در این مدت این استان رتبه ۱۳ کشوری را از لحاظ درصد تعداد تصادفات فوتی نسبت به ۳۱ استان کشور را به خود اختصاص داده است.
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه نصب ۵۱ سامانه ثبت تخلفات در محورهای مواصلاتی این استان را از مهمترین اقدامات این اداره کل در سال جاری عنوان کرد و گفت: این اداره با تاکید بر آموزش و فرهنگ سازی همه ساله علاوه بر اقدامات بازدارنده نظیر نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده، اصلاح شیب شیروانی، نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور، ایمن سازی فیزیکی مدارس، اصلاح آشکار سازی، حذف نقاط پر تصادف، بازگشایی و افزایش شعاع دید و خط کشی محورها، ویژه برنامه های مختلف را در راستای توسعه فرهنگ ترافیک در استان مدنظر قرار داده است که اجرای برنامه سیمای راهبران و برگزاری دوره های آموزشی برای همه اقشار به ویژه دانش آموزان از مهمترین آنها به شمار می رود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۷۳۱


ارسال