يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ,28 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
همزمان با سراسر کشور صورت گرفت؛
واگذاری 96 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی سیستان و بلوچستان/2 هزارو 532 مسکن مددجویی در جنوب شرق کشور حال ساخت است
 
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت آئین واگذاری همزمان هزار و نهصد و چهل و سه واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور برگزار شد که از این تعداد سهم بهزیستی سیستان و بلوچستان ۹۶ واحد مسکونی است.
به گزارش عصرهامون، علی افشاری مقدم معاون هماهنگی موسسات غیر دولتی، مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی سیستان و بلوچستان در حاشیه آئین واگذاری این تعداد واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی که امروز با حضور تعدادی از مسئولان و به صورت همزمان با سراسر کشور برگزار شد اظهار کرد: سهم اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان از این تعداد ۹۶ واحد مسکونی بوده است که ۳۱ مورد آن مربوط به خانوارهای دارای حداقل 2 معلول به بالای شهری و روستایی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: این واحدها از طریق کمک های بلاعوض پرداختی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و خیران مسکن ساز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون کمک بلاعوض واگذار شده است.

وی ادامه داد : ۶۵ واحد دیگر برای دیگر مددجویان روستایی از محل تسهیلات بنیاد مسکن و کمک های بلاعوض سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده که به ازای هر واحد تا سقف 100 میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق گرفته است.

معاون هماهنگی موسسات غیر دولتی، مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد : در حال حاضر در سیستان و بلوچستان 2 هزار و پانصد و سی و دو  مسکن مددجویی در حال ساخت است.

شایان ذکر است؛ وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در آیین واگذاری همزمان این تعداد واحد مسکونی افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش بهزیستی 30 استان کشور در محل این سازمان گفت: این واحدهای مسکونی ۷۵ مترمربع است و از این تعداد هزار و دویست و نه واحد آن مربوط به خانواده های دارای یک معلول و زنان سرپرست خانوار است و ۷۳۴ واحد مسکونی آن نیز به خانواده های دارای 2 معلول به بالا واگذار شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۸۲۰


ارسال