جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۱
با حضور جهانگیری صورت گرفت؛
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار
 
عملیات اجرایی چهار پروژه مهم عمرانی بندر چابهار به ارزش بیش از 848 میلیارد ریال در سواحل مکران با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.
به گزارش عصرهامون،  بهروز آقایی، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در آیین آغاز عملیات اجرایی این چهار پروژه که صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، گفت: پروژه سرمایه گذاری احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی (پتروشیمی) به روش BOT به مبلغ هشت هزار و یکصد و شصت و نه میلیارد ریال با ظرفیت نگهداری سالانه هشت میلیون و پانصد هزار تن کالا با ایجاد فرصت اشتغال برای  ۱۲۵ نفر احداث می شود.

وی ایجاد ترافیک دریایی در سواحل مکران، رقابت پذیر کردن محصولات صادراتی نسبت به سایر کشورها با توجه به نزدیکی بندر چابهار به کشورهای هدف و ذخیره سازی محصولات تولید شده در سایت پتروشیمی نگین مکران را از اهداف ساخت این پروژه اعلام کرد.

آقایی افزود: پروژه احداث مراکز فرعی جستجو و نجات دریایی سواحل سیستان و بلوچستان (MRCC) در پسابندر به مبلغ 180 میلیارد ریال در راستای ارتقای ایمنی دریانوردی و افزایش سرعت واکنش تیم‌های امداد و نجات دریایی در چارچوب انطباق با کنوانسیون بین المللی (SAR) با ظرفیت اشتغالزایی برای 75 نفر در زمینی به مساحت 500 متر مربع احداث می شود.
 

وی ادامه داد: پروژه پوشش رادیویی کامل سواحل سیستان و بلوچستان در منطقه A1 دریایی نیز با اعتبار کل 110 میلیارد ریال با ظرفیت اشتغالزایی برای 75 نفر طی یک سال در محدوده ساحلی این استان به طول 541 کیلومتر با ایجاد پنج سایت رادیویی پسابندر، بریس، چابهار، گوردیم و بندر شهید رضایی زرآباد احداث می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: این پروژه پوشش کامل رادیویی (VHF) در آبهای ساحلی استان را فراهم می کند وافزایش ایمنی کشتیرانی و دریانوردی در چارچوب کنوانسیون بین المللی (SOLAS) و تسریع در واکنش به پیام‌های اضطراری دریایی و عملیات جست و جو و نجات در دریای عمان از دیگر مزیت های آن است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه اطفای حریق و آبیاری قطره ای فضای سبز بنادر شهید کلانتری، شهید بهشتی و کوی مسکونی بندر با 550 میلیارد ریال آغاز شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۹۱۰


ارسال