جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۴
دردسرهای والدین در روزهای کرونایی؛
بلوغ زودرس سوغات مخرب استفاده آزاد کودکان از فضای مجازی/جنگ نرم امروز سخت تر از دفاع مقدس است
 
ورود کودکان به اینترنت و حضور در شبکه های مجازی، سبب بلوغ جنسی زودرس در بسیاری از دانش آموزان شده و این موضوع به چالشی جدید در خانواده ها تبدیل شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از  زاهدنیوز، این روزها بسیاری از والدین به دلیل آموزش های مجازی در دوران کرونا برای کودکان خود تلفن همراه تهیه کرده و زمینه فعالیت آنها در فضای مجازی را مهیا می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا کودکان و نوجوانان بدون محدودیت به فضای مجازی دسترسی پیدا کنند و با مشکلات متعدد روبرو شوند.

خطرات متعدد دانش‌آموزان را در فضای مجازی تهدید می‌کند و این چرخیدن آزاد دانش آموزان در فضای مجازی به بهانه آموزش،  خطرات مختلف اخلاقی، اجتماعی و بلوغ زودرس را برای فرزندان ما به‌دنبال دارد.

دسترسی آزاد به شبکه های اجتماعی دغدغه والدین را صد چندان کرده است

کیخا مادر یکی از دانش آموزان زاهدانی می گوید: پسر من زمان زیادی از شبانه روز را به بهانه انجام تکالیف درسی در فضای مجازی به سر می برد در حالی که بارها متوجه شدم به این بهانه به چت کردن و با دوستان و بازی های انلاین سرگرم است.

وی افزود: دسترسی آزاد بچه ها به شبکه های اجتماعی دغدغه والدین رادر این روزها صد چندان کرده است و مسئولین فرهنگی کشور باید فکری برای رفع این مشکل داشته باشند.

شبکه های اجتماعی به منجلابی برای کودکان تبدیل شده است

ابراهیمی یکی دیگر از شهروندان نیز می گوید: کنترل بچه ها در فضای مجازی کار بسیار سختی است این ممکن نیسن که والدین مدام در کنار آنها بنشینند و فعالیت ها ی دانش آموزان را رصد کنند.

وی افزود: اگر ساز وکاری برای استفاده از تلفن همراه یا سیم کارت داشن آموزی برای همگان فراهم می شد فرزندان ما در مقابل آسیب های فضای مجازی مصون می ماندند امروز  شبکه های اجتماعی به منجلابی برای کودکان تبدیل شده است.


جنگ نرم امروز سخت تر از دفاع مقدس است

حجت الاسلام والمسلمین علی آقا بابا کارشناس مذهبی به خبرنگار ما بیان کرد: امروز دشمن دریافته است که از طریق نظامی نمی تواند برکشور ما مسلط شود، اما در جنگ فرهنگی عقب مانده ایم وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند اگر رهبر نمی شدم حتما مسئول فضای مجازی کشور می شدم و فرهنگ چیزی است که حاضرم جان را برای آن فدا کنم، این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

وی افزود: دشمنان دریافته اند که برای پیروزی در مقابل انقلاب اسلامی باید غیرت، عفا و حیا را از خانواده ایرانی گرفت و در این جنگ نرم نیز پیشروی زیادی کرده و وارد خانه های ما شده است و دیگر خاکریزی در میان نیست چراکه دشمن وارد منازل ما شده و شرایط جنگی امروز سخت تر از دفاع مقدس است و اگر جنگ در آن دوران در مرزها بوده اکنون به حریم خانه ها رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما از آن دسته از کشورهایی است که آزادترین فضای مجازی را دارد اوباما رییس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد اجازه نمی دهد فرزندانش از فضای مجازی استفاده کنند و دانش آموزان در کشورهای دیگر از سیم کارت دانش آموزی استفاده می کنند اما فرزندان ما بدون محدودیت به فضای مجازی و فیلترشکن دسترسی دارند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: بلوغ زودرس از جمله عوارض استفاده بچه ها آزاد کودکان از فضای مجازی است ماجرای تکان دهنده لایو پسر نوجوان ۱۴ ساله با یک خانم در اینستاگرام بسیار تاسف بار بود که هنوز وزیر ارتباطات پاسخی برای آن ندارد.

وی ادامه داد: دابرت مرداک مدیرشبکه فارسی وان به صراحت اعلام کرد که هدف ما در این شبکه زدن خانواده های ایرانی است و مادر قطب اصلی این خانواده است کاری خواهیم کرد که مادران ایرانی به منجلاب کشیده شوند، بنابراین خانواده های خود را دریابید این سفارش صریح قران است که خودتان و خانواده را از آتش نجات دهید.

آقا بابا اذعان کرد:ارائه آموزش های قبل از ازدواج، مطالعه کتب مرتبط با خانواده، آموزش مهارت های زندگی و برخورد زوجین با یکدیگر، مهارت های برخورد با همسر و خانواده های یکدیگر از جمله عوامل موثر در تحکیم بنیان خانواده است چرا که ۹۰درصد اختلافات در کشور ما به دلیل عدم وجود مهارت است و آموزش لازمه خانواده های امروزی است.

وی خودسازی کلید رسیدن به مراتب عالی دانست و گفت: امروز ذهن خانواده هارا معطوف به مسایل اقتصادی کرده اند و این برنامه نفوذ دشمن به خانه ها است برای مصون ماندن از اسیب ابتدا باید خودسازی کنیم هرآنچه میخواهید فرزندانتان شوند ابتدا خود باید تمرین کنید و به آن برسید شهید سلیمانی در خودسازی به درجات عالی رسیده بود و نزد خدا و بندگان بزرگ و عزیز شد.

وی افزود: همرزمان شهید مدافع حرم خزایی عنوان می کردند این شهید بزرگوار برنامه اخلاقی جالبی برای خودسازی خود نوشته بود که هر رو چه‌ کارهایی انجام داده و از چه مواردی غفلت کرده است و این توجه به خود نقش مهمی در ارتقای معنوی انسان دارد، با فرزندان خود رفاقت کنید ارتباط کلامی قوی با اهل خانواده و همسر، دقت در رفت و آمدها و ارتباط قلبی عمیق با اهل بیت از دیگر عوامل موثر در تحکیم بنیان خانواده ها است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۹۱۲


ارسال