شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
مدیر آزمایشگاه مرجع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
دستاوردهای پزشکی ایران در تولید واکسن بی نظیر است /جنجال واردات خون های آلوده به ایدز هنوز فراموش نشده
 
علیرضا سلیمی خراشاد گفت: قدرت پزشکی ایران و دستاوردها در زمینه تولید واکسن بی نظیر و واکسن های داخلی زیر نظر متخصصین زبده و دانشمندان ما تولید شده است.
به گزارش عصرهامون، علیرضا سلیمی خراشاد مدیر آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاهی های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: کشور ما از نظر پزشکی پیشرفت های بسیاری داشته و دو موسسه پاستور و رازی از سال ها پیش در زمینه تولید واکسن فعالیت های گسترده و موفقیت های بزرگی داشته اند، تمام واکسن های فلج اطفال و بسیاری دیگر تولید داخلی است و مراکز بسیار قوی در کشور در زمینه تولید واکسن وجود دارد.

وی افزود: قدرت پزشکی ایران و دستاوردها در زمینه تولید واکسن بی نظیر  است و هر آنچه در این باره بگوییم، کم گفته ایم، واکسن های داخلی زیر نظر متخصصین زبده و دانشمندان ما تولید شده و خود بنده تمایل دارم از داوطلبین تست آن باشم چرا که به متخصصین کشور و علم و دانش آنها ایمان کامل دارم.

وی خاطرنشان کرد: امروز امکانات و تجهیزاتی که برای تشخیص کرونا در قلب اروپا وجود دارد در آزمایشگاه های کشور ما حتی در دورترین نقاط مانند سروان نیز وجود دارد، ایران از نظر پزشکی گل سر سبد خاورمیانه و بسیار قدرتمند است.

سلیمی تاکید کرد: رهبر انقلاب به طور حتم با نگاهی وسیع و با مشورت کارشناسان زبده و آگاهی از مسائل  مختلف سیاسی در باره واکسن های خارجی اظهار نظرفرمودند، پرونده جنجال واردات خون های آلوده به ایدز هنوز فراموش نشده است که معضلات بسیاری در کشوربه وجود آورد و به جای اینکه مشکلی از بیماران حل کند باری بر دوش بیماران به وجود آورد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۰۲


ارسال