دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۳
واکاوی جنایات بیولوژیک غربی‌ها در گفت‌وگو با کارشناس مسائل سیاسی؛
جنگ بیولوژیک؛ حربه استکبار برای نابودی نسل ها از هیروشیما تا ویتنام/وقتی فضاحت آمریکا در مقابله با کرونا شهره جهان می شود
 
ارسال خون های آلوده به ایدز از سوی فرانسه برای ایرانیان، انتشار ویروس دنگو در افغانستان و پاکستان، بمباران اتمی هیروشیمای ژاپن، آلوده سازی گواتمالا، تزریق عامل شیمیایی نارنجی به زندانیان در ویتنام تنها بخشی از جنایات بیولوژیک غربی ها و در راس آن آمریکا، انگلیس و فرانسه نسبت به دیگر کشورهاست.
به گزارش عصرهامون، مدت هاست موضوع واکسن کرونا در سراسر جهان به بحث داغ روز تبدیل شده و اما این روزها در ایران با افزایش مباحث بر سر خرید واکسن‌های ساخت آمریکا و انگلیس به منظور واکسیناسیون مردم، به صورت ویژه تری پیگیری می شود.

به اذعان برخی مسئولان و متخصصان مربوطه، واکسن تولیدی این کشورها قابل اعتماد نیست، اما عده‌ای دیگر بدون در نظر گرفتن تاثیرگذاری واقعی واکسن‌ها یا حتی سابقه سیاه این کشورها همچنان خواهان خرید واکسن از کشورهای غربی از جمله آمریکا هستند.

این در حالی است که اگر صفحات تاریخ را ورق بزنیم، جنایات بیولوژیک زیادی از سوی این کشورها نسبت به جوامع مختلف در اذهان تداعی می شود که انتشار ویروس دنگو در افغانستان و پاکستان، ارسال خون های آلوده به ایدز از سوی فرانسه برای ایرانیان، بمباران اتمی هیروشیمای ژاپن، آلوده سازی گواتمالا و تزریق عامل شیمیایی نارنجی به زندانیان در ویتنام تنها بخشی از آن است.

با توجه به اهمیت موضوع و زمزمه برخی ها در این خصوص، رهبر معظم انقلاب نیز 19 دی ماه در بیاناتشان صراحتا عنوان کردند که هیچ اعتمادی به اروپا و آمریکا نداریم.

ریشه های تاریخی جنایات آمریکایی ها و انگلیسی ها

در همین راستا و به منظور واکاوی جنایت های بیولوژیک غربی ها نسبت به دیگر کشورها از جمله ایران با مجتبی میر، کارشناس مسائل سیاسی گفت و گویی انجام شده است که به خبرنگار ما گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا، بحث واکسن آن در کشور و دنیا داغ شد و مباحث مختلفی مطرح است، به تازگی رهبر  انقلاب در خصوص واکسن ایالات متحده و انگلیس بیاناتی را مطرح و خرید واکسن را از این 2 کشور ممنوع اعلام کردند. 

وی ادامه داد: بیانات رهبری در خصوص ممنوعیت خرید واکسن از آمریکا و انگلیس ریشه در اتفاقاتی دارد که در گذشته رخ داده است که باید تاریخ را ورق بزنیم و ببینیم که ایشان چه موضوعی را مدنظر داشتند که به صراحت اعلام کردند به هیچ عنوان از آمریکا و انگلیس واکسن خریداری نمی کنیم.

این کارشناس تصریح کرد: مقام معظم رهبری اشاراتی داشتند مبنی بر این که اگر آمریکا در این خصوص به موفقیتی دست پیدا کرده بود، این فضاحت را در این کشور شاهد نبودیم یا حتی انگلیس، این سخن ریشه در اتفاقاتی دارد که در رفتار این کشورها در گذشته در برخورد با ملت ها می بینیم.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته یکی از جنایت هایی که آمریکا علیه کشورهای جهان انجام داد، استفاده از تسلیحات بیولوژیکی و رادیواکتیو بود که نمونه بارز آن فروش بمب های شیمیایی به کشورهای متحد بود، همچنین حمله اتمی که به هیروشیمای ژاپن انجام شد و اشعه رادیواکتیو مشکلات زیادی را برای نسل های بعدی مردم این کشور ایجاد کرد.

جنایات بیولوژیک آمریکایی ها در دهه های مختلف

میر با بیان این که چنین اتفاق هایی را در خصوص تعداد زیادی از کشورها از سوی آمریکا در دهه های مختلف مشاهده می کنیم، عنوان کرد: آلوده سازی گواتمالا که در 40 میلادی اتفاق افتاد یا تزریق عامل شیمیایی نارنجی به زندانیان در ویتنام نیز توسط شرکت های زیرمجموعه ایالات متحده صورت گرفت.

وی افزود: پرتوهای رادیواکتیوی و گرد و غبار اتمی هم در پی آزمایش بمب های هسته ای آمریکا در اقیانوس آرام مشکلات زیادی را برای مردم ساکن جزایر این اقیانوس ایجاد کرد، انتشار ویروس دنگو که شبیه بیماری آنفلوانزاست در سال های 2009 و 2010 که موجب مرگ و میر فراوانی در افغانستان و پاکستان شد و در کودکان و افراد مسن بیشتر شایع بود از دیگر جنایات آن ها محسوب می شود.

این کارشناس سیاسی اضافه کرد: ریشه این ویروس در آزمایش هایی بود که در ظاهر برای مبارزه با پشه دنگو انجام شد، اما نتیجه این تحقیقات که توسط کمپانی انگلیسی صورت گرفت، منجر به ابتلا و مرگ و میز هزاران پاکستانی شد.
 

پرونده خون های آلوده بعد از 40 سال همچنان مفتوح

وی اذعان کرد: در خصوص کشورمان نیز ورود ایدز را از طریق خون های آلوده از فرانسه داشتیم، 40 سال است که از پرونده آن می گذرد که همچنان مفتوح است، از سویی سازمان انتقال خون سال 87 از شرکت فرانسوی که باعث و بانی ورود این خون ها بودند و افرادی زیادی را مبتلا کردند، شکایت کرد.

میر با اشاره به این که اعتمادی به آمریکا و انگلیس نیست و گاهی این واکسن ها برای آزمایش روی ملت هاست، تصریح کرد: اتفاقی که از سوی کشور انگلیس برای مردم افغانستان و پاکستان و به ظاهر برای مبارزه با پشه دنگو رخ داد و موجب مرگ و میر مردم زیادی شد، همین ویروس در سال 1940 به عنوان یک سلاح بیولوژیک استفاده می شد و آزمایش هایی هم در سال 1950 بر روی انسان انجام شده بود.

وی با بیان این که همه این ها نمونه هایی از مشکلاتی است که ایالات متحده و انگلیس مسبب آن در کشورهای مختلف بودند، افزود: رهبری تاکید کردند که خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی برای کشور ممنوع است و فرمودند که اگر آن ها می توانستند واکسن تولید کنند، این افتضاح کرونایی در کشورشان پیش نمی آمد که در یک روز چهار هزار تلفات داشته باشند.

این کارشناس با اشاره به دلیل این که رهبری این موضوع را به صراحت در سخنانشان در این برهه زمانی و 19 دی 99 یعنی سالروز قیام تاریخی مردم قم مطرح کردند، اذعان کرد: موضوع خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی در کشور ما توسط اشخاصی که در وزارت بهداشت مسئولیت داشتند و دارند، مطرح شده بود.

رفتار متناقض آمریکایی ها

وی اضافه کرد: به خصوص در پی شهادت شهید فخری زاده که جزو نفرات اصلی تشخیص کیت های واکسن کرونا بود، مطالبی عنوان شد مبنی بر این که شرکت بریتانیایی - انگلیسی اعلام کرده که در صورت سفارش ایران، 20 میلیون دوز واکسن کرونا را تا نیمه اسفند امسال به کشور تحویل می دهد.

میر تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی که ایالات متحده همچون دیگر سازمان های بین المللی تاثیر زیادی روی آن دارد، تصمیم گرفت میلیون ها دوز واکسن را در اختیار ایران قرار دهد، جای تعجب بود آمریکا و متحدانش که به بهانه تحریم ها بیشترین تلاش را داشتند، کوچکترین مجاری ورودی دارو و تجهیزات پزشکی را در مبارزه با کرونا و قبل از آن بگیرند، چنین مطلبی را مطرح کنند، به خصوص که بر اساس پروژه کوکس، دستکاری های ژنتیکی است که متخصصان می توانند به طور خاص درباره آن اظهار نظر کنند.

 وی ادامه داد: برخی از این موضوع استقبال و در 2 ماه گذشته اظهار نظرها و تردیدهایی را در خصوص واکسن ایرانی مطرح و از نوع آمریکایی و انگلیسی آن استقبال کردند، آن ها در حالی که در حوزه وزارت بهداشت مسئولیت هم داشتند می گفتند ایران زیرساخت های لازم برای تولید واکسن کرونا را ندارد و از نوع آمریکایی تعریف کردند و مدعی شدند که با ورود آن پایان کرونا نزدیک است.

میر گفت: اما ایران موفق شد در پروژه تولید واکسن پا به پای کشورهای غربی پیش برود و تست انسانی را انجام دهد، اما در همین شرایط با نقل قول هایی مبنی بر تعریف و تمجید از نوع آمریکایی مواجه بودیم، به طور قطع در آینده اهداف غربی ها مشخص می شود.
 

موفقیت های بزرگ ایران در عرصه پزشکی

به گفته وی، کشورمان در سال های گذشته در زمینه پزشکی و سلامت به موفقیت های بزرگی دست یافته و بر خلاف تهدیدهایی که در چند ماه گذشته مطرح شد و هجمه هایی که نسبت به تولید واکسن ایرانی است، نمونه هایی را برای به کرسی نشاندن این موضوع که ما هم می توانیم تولید کننده و در این زمینه موفق باشیم، شاهد بودیم.

این کارشناس سیاسی با اشاره به دستاوردهای گذشته کشورمان در زمینه پزشکی، خاطرنشان کرد: ساخت اولین داروی ضد سالک در جهان، تولید داروی آلزایمر برای اولین بار در جهان، ساخت داروی ام اس که در انحصار رژیم صهیونیستی بود و شکستن این انحصار، راه اندازی کارخانه تولید داروی ضد سرطان در خاورمیانه و ساخت داروی سرطان با فناوری نانو بخش هایی از موفقیت های ایران در زمینه پزشکی، بهداشت و سلامت است.

وی افزود: در خصوص واکسن کرونا به طور قطع خبرهای خوبی از سوی متخصصان این حوزه و مدیران آن اعلام می شود، البته تاکنون نتایج امیدوار کننده بوده به گونه ای که سازمان بهداشت جهانی در این  خصوص تحسین کرده است.

پرونده ردپای آمریکا در تولید کرونا مختومه نشده است

میز تاکید کرد: این ممنوعیت که رهبری به صراحت اعلام می کنند، ریشه در رفتار آمریکا، انگلیس و کشورهای غربی در دهه های گذشته دارد، این درحالی است که ردپای آمریکا در تولید و انتشار کرونا پرونده مختمومه نشده و باز است.

وی اذعان کرد: اقدام کشورهای غربی به صورت خاص برای ارسال واکسن به ایران رفتار متناقضی از سوی ایالات متحده است، چراکه از سوی دیگر تحریم ها و محدودیت هایی را که در خصوص داروها و ملزومات پزشکی می بینیم که مراقبت خیلی ویژه ای را از سوی مسئولان امر می طلبد و باید این نکات کالبد شکافی و روی آن دقت نظر شود.

انتهای پیام/ 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۱۷


ارسال