سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۵
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
پایان اسفند ماه؛ بهره مندی8500 ساحل نشین از آب سالم/ تکمیل پروژه های آبرسانی به روستاها در گرو تامین اعتبار
 
علیرضا قاسمی گفت: پروژه آبرسانی به هشت هزار و پانصد ساحل نشین جنوب سیستان و بلوچستان تا پایان اسفند ماه امسال به بهره برداری می رسد.
علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تکمیل عملیات اجرایی باقیمانده مجموعه ۲۵ روستایی دلگان‌ها از پروژه های در حال اجرای این شرکت در سواحل مکران است که تاکنون بالغ بر ۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع در روستاهای تحت پوشش در ۲ فاز اجرا شده است.

وی اضافه کرد: تامین آب ۹ روستا در این منطقه به صورت بهداشتی از خط انتقال شیرگواز در حال انجام است و سایر روستاها تا تکمیل عملیات، آبرسانی سیار می شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای اجرای این پروژه پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و با هدف تعیین تکلیف قراردادهای اجرایی متوقف شده و دارای پیشرفت فیزیکی کند، برای خلعیت پیمانکار وقت اقدام شد و فراخوان و انتخاب پیمانکار جدید در دستور کار قرار گرفت تا عملیات باقی‌مانده قرارداد قبل، شامل اتصال خطوط انتقال به شبکه های توزیع، ساخت حوضچه های مورد نیاز و اجرای ۲ کیلومتر لوله گذاری در محل انفصال خطوط به پیمانکار جدید محول شود که در ۳ فاز اجرایی مشغول به کار است.

وی افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی مصوب مقرر شد تا پایان اسفند ماه امسال در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این طرح تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تأمین آب این مجموعه در طرح آبرسانی زیرمجموعه سد پیشین قرار گرفته و از آنجائی که اتصال به طرح پیشین به دلیل وجود خطوط انتقال طولانی، مشمول زمان می‌شود، در نظر است که تأمین آب مجموعه دلگان‌ها را از طرح آبرسانی زیرمجموعه سد زیردان انجام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۵۱


ارسال