وقتی آموزش در سیستان و بلوچستان قربانی محرومیت می شود؛

سرعت کند اینترنت همچنان مانعی بزرگ بر سر راه تحصیل دانش آموزان

23 دی 1399 ساعت 7:57

در سفر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به زابل مشکل سرقت سیم‌های تلفن در زابل هیچگاه از سوی مدیران بومی مطرح نشد تا بزرگ‌ترین مشکل شهروندان در خصوص ارتباطات مسکوت بماند.


به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ با انتشار ویروس کرونا در ایران و غیرحضوری شدن مدارس از طریق آموزش در فضای مجازی بسیاری از مشکلات از قبیل عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و نبود اینترنت خانگی در روستاها بیشتر به چشم می‌آید.

در همین رابطه برخی از والدین دانش‌آموزان با گلایه از عدم آنتن‌دهی و قطعی مکرر اینترنت خانگی در فصل امتحانات نوبت اول خواستار رفع این مشکلات از سوی مسئولان امر شدند.

قطع اینترنت باعث افسردگی فرزندم شد

معصومه سرگلزایی، یکی از شهروندان سیستانی ساکن شهرستان زابل در این زمینه به خبرنگار ما گفت: در انتهای خیابان امام خمینی (ره) زابل که به ده ورقه معروف است اینترنت به‌سختی متصل می‌شود و فرزند کلاس چهارمی ما مجبور است بر روی سقف خانه به تحصیل بپردازد.

وی افزود: برای آنتن‌دهی تلفن همراه باید به روی سقف خانه برویم تا سرعت اینترنت اندکی بهبود یابد، در بسیاری از نقاط مختلف شهر زابل این مشکل وجود دارد و مربوط به یک محله خاص نیست.

این مادر سیستانی بیان کرد: در یکی از امتحانات مجازی قطع شدن اینترنت باعث شد تا نیمی از سؤالات بدون پاسخ بماند و این موضوع باعث افسردگی فرزندم شده است.

سرقت سیم های تلفن معضل اصلی در سیستان

محمد رضایی، یکی دیگر از شهروندان سیستانی در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: اینترنت‌های خانگی نسبت به اینترنت همراه سرعت و قیمت بهتری دارند اما بزرگ‌ترین معضلی که در زابل با آن روبه‌رو هستیم سرقت سیم‌های تلفن ثابت است که باعث قطعی چندماهه آن می‌شود.

وی افزود: شرکت مخابرات اگرچه باید در کوتاه‌ترین زمان مشکلات را رفع کند، آن را پشت‌ گوش می اندازد و سیم‌کشی جدید ماه‌ها زمان می برد.

رضایی خاطرنشان کرد: بسیاری از شهروندان در زابل روزانه با سرقت سیم‌های تلفن روبه‌رو می‌شوند که این موضوع باعث نگرانی آنها در فصل امتحانات دانش‌آموزان نیز شده است.

این در حالی است که در سفر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به زابل مشکل سرقت سیم‌های تلفن در زابل هیچگاه از سوی مدیران بومی مطرح نشد تا بزرگ‌ترین معضل شهروندان در خصوص ارتباطات مسکوت بماند.

اینترنت خانگی به روستاهای سیستان می آید

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: سیستان و بلوچستان مشکلاتی زیادی در خصوص ارتباطات دارد که باید به همه آنها رسیدگی شود.

وی افزود: وعده‌های خوبی در سفر وزیر ارتباطات داده شد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به راه‌اندازی شبکه اینترنت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اشاره کرد.

سرگزی بیان کرد: همچنین اجرای فیبر نوری در شهرهای زهک، جزینک، محمدآباد و علی‌اکبر به طول ۷۵ کیلومتر نیز از دیگر مصوبات این سفر است که باعث ارتقای سرعت اینترنت در این شهرها خواهد شد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روستاهای بالا ۵۰۰ خانوار نیز مقرر شده است تا شبکه اینترنت خانگی راه‌اندازی شود که این موضوع می‌تواند مشکلات بسیاری از روستاهای منطقه سیستان را حل کند.

وی همچنین گفت: ایجاد مسیرهای پشتیبان در شهرهای شمال استان برای جلوگیری از قطعی اینترنت از دیگر موضوعاتی است که در آینده اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 134052

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/134052/سرعت-کند-اینترنت-همچنان-مانعی-بزرگ-سر-راه-تحصیل-دانش-آموزان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/