يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ,17 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵
در گفت و گو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛
شفاف سازی بودجه کرونا؛ محور طرح تفحص از وزارت بهداشت/ مردم مناطق محروم؛ گرفتار مشکلات بهداشت و درمان
 
تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس گفتند: شفاف سازی نحوه هزینه کرد بودجه مقابله با کرونا از صندوق ذخیره ارزی یکی از محورهای تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت است.
به گزارش عصرهامون، امروز خبری مبنی بر این که تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت با ۳۰ امضا در مجلس کلید خورد در فضای رسانه ای کشور انعکاس یافت که به همین منظور و با هدف تشریح این طرح با فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت و گویی انجام شد که ضمن تایید این خبر بیان کرد: این طرح با امضای بیش از 30 نماینده در سامانه مجلس ثبت شده و به طور قطع با استقبال تعداد بیشتری از نمایندگان همراه می شود و شاهد افزایش امضاها خواهیم بود.
 
وی افزود: یکی از محورهای تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت عدم رسیدگی به مناطق محروم است، چراکه مردم این مناطق به شدت در زمینه سلامت، بهداشت و درمان مشکل دارند، در حالی که این مهم مورد تاکید همه مسئولان نظام به ویژه رهبر معظم انقلاب است.

بحران مدیریت در دانشگاه های علوم پزشکی
 
مالکی اضافه کرد: با توجه به شفاف نبودن وضعیت هزینه کرد اعتبارات کرونا و این که خروجی های خوبی را در این رابطه از استان ها شاهد نیستیم، یکی دیگر از محورهای این طرح به بررسی و تعیین تکلیف این مهم اختصاص دارد.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس، با اشاره به مشکلات بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان و پیگیری آن در قالب طرح تحقیق و تفحص از وزیر بهداشت، اذعان کرد: متاسفانه با شرایط بحران مدیریتی در اداره دانشگاه های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان مواجه هستیم، به گونه ای که تعدادی از بیماران کرونایی و غیرکرونایی به علت افت فشار اکسیژن جان خود را از دست دادند.
 
وی افزود: در همین راستا با وزیر بهداشت تماس تلفنی داشتم و در نهایت دستور اعزام بازرس از سوی وی صادر شد که متاسفانه همچنان آمارهای ارائه شده غیرواقعی است.

در برابر مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان کوتاه نمی آییم
 
اسماعیل حسین زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس هم به خبرنگار ما گفت: در صورت اجرای این طرح به طور قطع در برابر مشکلاتی که در خصوص بهداشت و درمان مردم شاهد آن هستیم، کوتاه نخواهیم آمد.
 
وی ادامه داد: تکلیف اعتباراتی که از سوی صندوق ذخیره ارزی به ستاد مقابله با کرونا تخصیص یافته است و جزییات هزینه کرد آن باید مشخص و شفاف سازی شود که به طور قطع این مهم را در مجلس پیگیری خواهیم کرد و وزیر بهداشت باید در این رابطه پاسخگو باشد.
 
نماینده مردم خاش اضافه کرد: پایین ترین شاخص های بهداشت و درمان به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد که این مهم و دیگر اقدام هایی که باید از سوی وزارت بهداشت برای رفع مشکلات مردم پیگیری می شد، توسط مجلس پیگیری می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۷۰


ارسال