جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان خبر داد؛
كشف 600 کيلوگرم مواد مخدر در مرزهای سراوان
 
سردار محمد ملاشاهی از كشف 600 کيلوگرم موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزي سراوان خبر داد.
سردار محمد ملاشاهی، فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در راستای كنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حريم ايران اسلامي، مرزداران هنگ مرزي سراوان با اشراف اطلاعاتي و رصد تحرکات در مناطق مرزي، به سرنخ‌هايي از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچيان موادمخدر براي ورود به خاك كشور از مسير ارتفاعات منطقه مرزي جالق دست يافتند و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي، تشديد اقدامات کنترلي در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي مسيرهاي تردد قاچاقچيان و همچنين زمان برنامه‌ريزي شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق كشور مشخص گرديد و مرزداران دلاور هنگ مرزي سراوان در قالب چندين تيم پوششي و عملياتي با اجراي هدفمند كمين و اجراي طرح مهار منطقه مورد نظر را در كنترل خود قرار دادند و با هدايت عملياتي مرزباني استان موفق شدند، محموله موادمخدر را كشف كنند.

اين مقام ارشد در فرماندهي مرزباني استان بيان كرد: قاچاقچيان به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تيراندازي به سمت مرزداران كرده که مأموران نيز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتيک عملياتي مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زياد آتش مرزداران، قاچاقچيان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ ديده و با برجا گذاشتن محموله موادمخدر به خاک کشور مقابل فرار کردند.

ملاشاهی اضافه کرد: مرزداران مجاهد هنگ مرزي سراوان در اين عمليات موفق شدند، مقدار 600 كيلوگرم موادمخدر از نوع ترياك را کشف کنند. 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس ايران اسلامي بايد بدانند، امروز مرزداران مجاهد بيش از هر زماني آمادگي و توان پاسخگويي به هر گونه تجاوز و تعرض به خاک ميهن عزيزمان را دارند و اجازه انجام اعمال خلاف قانون را به مخلان نظم و امنيت نمي‌دهند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۷۴


ارسال