شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش استان خبر داد؛
بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان در مناطق آبی و زرد از ابتدای بهمن ماه
 
داوود گلی از بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان طبق وضعیت شیوع کرونا در شهرها و رعایت پروتکل های بهداشتی از ابتدای بهمن ماه خبر داد.
به گزارش عصرهامون، داوود گلی، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا و پیشنهاد آموزش و پرورش مقرر شد تا مدارس زیر 50 دانش آموز در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی که معمولا شامل مدارس روستایی و عشایری هستند با رعایت پروتکل های بهداشتی و با ظرفیت حداکثر هر کلاس 10 نفر از ابتدای بهمن ماه بازگشایی شوند.

وی افزود: در مدارس بالای 50 دانش آموز در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی نیز فقط پایه های اول و دوم ابتدایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور حداکثر 10 نفر از دانش آموزان در هر کلاس اقدام به بازگشایی مدرسه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مناطقی که دارای وضعیت زرد و ابی هستند دروس کارگاهی هنرستان ها که دانش آموزان باید با حضور در کارگاه این درس را به صورت عملی بگذرانند با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می شود.

گلی تاکید کرد: شرایط حضور تمام عوامل اجرایی مدرسه مانند مدیر و معاون همانند شرایط حضور کارکنان دستگاه های اجرایی براساس شرایط کرونا  و بسته به رنگ شهر و تشخیص ستاد مقابله با کرونا متغیر خواهد بود اگر شهری در شرایط قرمز بوده و یک دوم کارکنان دستگاه های اجرایی در ادارات حضور یابند این قانون در مورد عوامل اجرایی مدارس نیز صدق خواهد کرد.

وی اذعان کرد: این مصوبات کلی ستاد مقابله با کرونا است و در سیستان و بلوچستان نیز از ابتدای بهمن اجرایی می شود،شرایط اعلام شده بسته به شرایط  در هر منطقه و استانی قابل تغییر است و اگر وضعیت شهری از زرد و آبی تغییر کند مصوبات نیز متغیر خواهدبود، اکنون نیز امتحانات همه مقاطع به صورت غیرحضوری در حال برگزاری است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۹۲


ارسال