جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴
در ارزیابی وزارت فرهنگ و ارشاد از 380 پایگاه خبری؛
"عصرهامون" رتبه 16 کشور و اول جنوب شرق را کسب کرد + لیست
 
"عصرهامون" در ارزیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رتبه اول جنوب شرق و 16 کشور را از بین 380 پایگاه خبری به خود اختصاص داد.
به گزارش عصرهامون؛ نتایج دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌ های خبری با صدور بیانیه ای از سوی اعضای کمیته رتبه‌بندی اعلام شد که این پایگاه خبری نیز خوش درخشید.

بر اساس اعلام دبیرخانه این کمیته در مجموع 707 پایگاه خبری با تکمیل و ارسال فرم‌های خوداظهاری، در چهارمین رتبه‌بندی، مشارکت داشتند که پس از ارزیابی از سوی متخصصین حوزه رسانه و مطبوعات، عصرهامون از بین 380 پایگاه خبری استانی در کشور به جایگاه 16 و در جنوب شرق به رتبه اول دست یافت.

برگزاری جلسات بازبینی و اصلاح شیوه نامه و شاخص‌های رتبه بندی دور جدید در 2 سطح نمایندگان رسانه‌ها و مدیران مسئول، تعیین 2 عضو هیئت علمی جهت عضویت در کمیته رتبه بندی، استخراج، دسته بندی، ارزیابی و راستی آزمایی فرم‌های خود اظهاری از جمله اقدام هایی است که به منظور رتبه بندی پایگاه های خبری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
 

بر اساس این گزارش، در دور چهارم کمیته رتبه بندی پایگاه‌های خبری، احسان اله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، یونس شکرخواه، عضو هیئت مؤسس و هیئت رئیسه انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، عضو گروه چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر و هیئت علمی دانشکدۀ مطالعات جهان در دانشگاه تهران و مهری رفعتی، مدرس روزنامه نگاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به ارزیابی و رتبه بندی این پایگاه ها اقدام کردند.

بیژن مقدم، مدیرمسئول پایگاه خبری الف، حبیبب عباسی، سردبیر پایگاه خبری شفقنا، مسعود فاتح، مدیرمسئول پایگاه خبری سیتنا و علی اصغر شفیعیان، سردبیر پایگاه خبری انصاف نیوز دیگر اعضایی هستند که در رتبه بندی پایگاه‌های خبری نقش داشتند.

شایان ذکر است؛ در بین پایگاه  های خبری سیستان و بلوچستان بعد از عصرهامون، چهاربهاران با 59 رتبه اختلاف در کشور در جایگاه 75 ایستاد و در این استان رتبه دوم را با خود اختصاص داد، بعد از آن لادیز در کشور 88 و در استان سوم شد، پایگاه های خبری اوشیدا، شستون، پهره، بیرک، نی زار خبر، خبرهامون، سکایی نیوز و زاهدنیوز نیز به ترتیب در جایگاه های چهارم تا یازدهم استان قرار گرفتند.

برای مشاهده کامل لیست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۲۰


ارسال