شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۰
معاون خدمات شهری شهرداری چابهار:
روان سازی ترافیک شهر در ایمنی معابر و امنیت شهروندان اثر دارد/ نصب و بازسازی علائم ترافیکی توسط شهرداری
 
عبدالله میر بلوچ‌زهی گفت: روان سازی ترافیک شهر و کاهش تصادفات رانندگی در ایمنی معابر و امنیت شهروندان با نصب و بازسازی علائم ترافیکی اثر مستقیم دارد.
به گزارش عصرهامون، عبدالله میر بلوچ‌زهی؛ معاون خدمات شهری شهرداری چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در راستای ارائه خدمات ترافیکی مناسب به شهروندان، تصمیم گیری صحیح، علمی و کارشناسی و اجرای به موقع برنامه ها و سیاست ها یکی از ضروریات حوزه ترافیک است و در این حوزه اهدافی نظیر ارتقای سطح فرهنگ ترافیک، افزایش ضریب ایمنی معابر سطح شهر، کاهش بار ترافیکی دنبال می شود.
 
وی افزود: اقدامات شهرداری در حوزه ترافیک با هدف تامین امنیت جانی و ایمنی بیشتر، تسهیل عبور و مرور شهروندان، روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی به منظور ارتقای سطح کیفیت خدمات مطلوب به شهروندان صورت میگیرد.
 
معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به خط کشی و رنگ آمیزی عرضی خیابان ها تصریح کرد: خط کشی طولی خیابان ها به منظور تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه به طول17 هزار متر و رنگ آمیری عرضی خیابان ها (عابر پیاده) به منظور سهولت تردد عابرین پیاده از عرض معبر و‌ گذرگاههای اصلی و فرعی سطح شهر و ارتقاء ضریب ایمنی جانی افراد  به متراژ هزار متر مربع با اعتبار بالغ بر 2 میلیارد و 435 میلیون ریال انجام شد.
 
وی ادامه داد: تغییر میدان به چهارراه عدالت با اخذ مجوز از شورای ترافیک جهت روان سازی ترافیک دور میدان و نصب چراغ راهنمائی و ایمن سازی عابر پیاده در چهار طرف میدان از اقدامات شهرداری بود.
 
میربلوچ زهی اذعان کرد: مجوز بازگشایی تقاطع دریای مکران و حافظ از شورای ترافیک به جهت کاهش بار ترافیکی بلوار آزادگان و خلیج فارس اخذ شد.
 
وی با اشاره به نصب تابلوها، تعمیرات و بازسازی معابر سطح شهر گفت: تابلوهای انتظامی در معابر با هماهنگی پلیس راهور در کمربندی ها و گلشهر و زیباشهر به تعداد 30 مورد نصب شد و تعمیر، بازسازی و رنگ آمیزی جدا کننده ترافیکی بلوار امام خمینی (ره) محدوده بازار به متراژ 40 متر و شستشو و تعمیرات و راه اندازی چراغ های راهنمایی سطح شهر و اجرای پیاده راه رفیوژ میانی بلوار قدس با هماهنگی پلیس راهور به تعداد 10 مورد از مهم ترین اقدامات خدمات شهری شهرداری به شهروندان است.
 
معاون خدمات شهری شهرداری خاطر نشان کرد: سرعت و نحوه جریان وسایل نقلیه در طراحی معابر شهری نقش مهمی ایفا می‌کند که یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای کنترل سرعت وسایل نقلیه سرعتگاه است و شهرداری با نصب 10 مورد سرعتگاه در معابر شهری به منظور آرامسازی ترافیک با هماهنگی پلیس راهور اقدام به این کار کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۲۵


ارسال