جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۷
رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر خبر داد؛
ایرانشهر؛ بهترین زیستگاه پرندگان زمستان گذران/دوستداران طبیعت منجی یک پرنده مهاجر شدند
 
محمدانور هاشمزهی گفت: یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره توسط دوستداران طبیعت و حیات وحش تحویل محیط زیست شد.
محمدانور هاشمزهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: همیاران و مردم طبیعت دوست ایرانشهر یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره را که تحت حمایت و حفاظت است به اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر تحویل دادند.

وی افزود: این پرنده که توان پرواز و حرکت خود را از دست داده بود، توسط همیارن و مردم به این اداره تحویل و پس از انجام معاینات اولیه، بیومتری و ... در محل نگهداری خاص گونه و تحت مراقبت این اداره شهرستان تا زمان رها سازی تیمار خواهد شد.

هاشمزهی ادامه داد: شهرستان هاي ايرانشهر و دلگان واقع در مركز جغرافيايي سيستان و بلوچستان با دشت ها، شرايط اقليمي و پوشش گياهي مناسب در فصل زمستان در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران يكي از بهترين زيستگاه هاي هوبره در استان است.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر اساس مشاهدات و پايش هاي مداوم یگان حفاظت محیط زیست و تیم های کارشناسی در سرشماری های صورت گرفته گله هايی تا 20 قطعه هوبره در حال پرواز را به ثبت رسانده اند.

هاشمزهی گفت: در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران در ساليان متمادي افرادي سودجو به منظور كسب درآمد با تله هاي زنده گيري به صيد هوبره و فروش آن اقدام مي کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اضافه کرد: به منظور پيشگيري و مبارزه با اين جرم زيست محيطي يگان اداره كل حفاظت محيط زيست استان با همكاری همياران محلي ايرانشهر و دلگان به صورت مشترك و همه ساله و طي يك برنامه مدون از اول فصل مهاجرت تا پايان فصل كليه دشتهاي هدف را مورد پايش قرار مي دهد و از زنده گيري و قاچاق هوبره و از بين بردن پوشش گياهي منطقه جلوگيري مي کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۲۹


ارسال