شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان:
اقدام هوشمندانه شیلات مانع شیوع بیماری لکه سفید در مزارع میگو شد/ تولید مولدین و پست لارو با موفقیت در کیفیت فنی و بهداشتی در سال99
 
حمیدرضا نصیری گفت: اقدام هوشمندانه شیلات برای کاهش شدت مخاطره بروز و شیوع بیماری ویروسی لکه سفید( WSSV) در مزارع مجتمع پرورش میگو مجتمع شهید صنعتی گواتر به نتایج مطلوبی رسید.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حمیدرضا نصیری؛ معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان در جریان بازدید نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از سایت پرورش میگو گواتر چابهار بیان کرد: از سنوات گذشته در یک اقدام هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده به منظور کاهش مخاطره بروز و شیوع بیماری، شیلات استان در قالب کارگروه فنی میگو با تأکید و توصیه به کاهش تراکم کشت میگو و با هم افزایی و تعاملات سازنده فی مابین شیلات، دامپزشکی، تحقیقات و بهره برداران در سال ۹۹ تولید میگو بدون مشاهده بیماری و تلفات بود.
 
وی افزود: مراکز تکثیر میگو استان با تولید مولدین و پست لارو با کیفیت در موفقیت فنی و بهداشتی میگو بسیار تأثیر گذار بودند.
 
معاون آبزی پروری شیلات تصریح کرد: آماده سازی به موقع مزارع، پایش های بهداشتی دامپزشکی، پایش های فنی مرکز تحقیقات و تلاش بهره برداران در کنار دوره های آموزشی و اقدامات عمرانی و زیربنایی شیلات استان بود.
 
وی ادامه داد: در سال جاری حدود ۴۰۸ هکتار از مزارع پرورش میگو این مجتمع تحت کشت بود و بیش از ۸۳۴ تن میگو برداشت شد.
 
نصیری خاطرنشان کرد: آبزی پروری یکی از ظرفیت‌های کم نظیر نوار ساحلی جنوب استان سیستان و بلوچستان است که براساس مطالعات انجام شده فعال سازی ظرفیت های مذکور می تواند امکان اشتغال بیشتر ۳۰ هزار نفر بصورت مستقیم و تولید بیش از ۱۰۰هزارتن میگو و ماهی و سایر آبزیان را فراهم آورد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۴۳


ارسال