جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: منظور از قرنطینه معکوس این است که افراد مبتلا به بیماری های مزمن، زنان باردار و افراد مسن از شرایطی که احتمال ابتلاء آنان به بیماری کرونا را افزایش می دهد اجتناب کنند.
به گزارش عصرهامون، محمد هاشمی شهری بیان کرد: تقریبا نیمی از متوفیان کرونا را مبتلایان به دیابت، پرفشاری خون و بیماران قلبی تشکیل می دهند و این درصدها در استان ما هم مشابه سایر نقاط کشور است.

وی افزود: بعد از شروع همه گیری، عفونت ناشی از کرونا به یکی از اصلی ترین علل مرگ مادران باردار در استان ما تبدیل شده است.

به گفته این مقام مسئول، منظور از قرنطینه معکوس این است که افراد مبتلا به بیماری های مزمن، زنان باردار و افراد مسن از شرایطی که احتمال ابتلاء آنان به بیماری کرونا را افزایش می دهد اجتناب کنند.

وی ادامه داد: با وجود آبی شدن وضعیت استان هنوز هم افراد سالم بدون علامت در جامعه حضور دارند و بیماران مزمن تا جائی که امکان دارد نباید در محیط های جمعی حاضر شوند.
 
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در صورتی که بیماران مزمن مجبور به حضور در محیط های شلوغ باشند، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله با دیگران اهمیت بیشتری دارد.

هاشمی شهری تصریح کرد: علاوه بر خود بیماران اعضاء خانواده و اطرافیان این گروه از افراد هم باید به انجام قرنطینه معکوس کمک کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۴۵


ارسال