سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابل رونمایی شد
 
مجموعه شعر «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» اثر جدید نویسنده و شاعر افغانستانی با حضور مقامات دولتی و برخی از فعالان فرهنگی این کشور در کابل رونمایی شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس، مجموعه شعری با عنوان «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» که دارای ۶۰۰ صفحه است، عصر روز گذشته (چهارشنبه، ۲۴ دی) در کابل رونمایی شد.
این دیوان از «سیدحشمت‌الله هاشمی»، شاعر و نویسنده‌ افغانستان است که جلد نخست آن حاوی ۲۵۰ غزل و ۳۰۰ نکته‌ ادبی و انگیزشی است.
در مراسم رونمایی این اثر ادبی که در تالار وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان برگزار شده بود، شماری از مقامات دولتی، فرهنگیان و اساتید دانشگاه حضور یافتند.
سیده مژگان مصطفوی، معاون گردشگری و مالی وزارت اطلاعات و فرهنگ رونمایی این اثر ادبی را یک دستاورد بزرگ علمی عنوان کرد و آن را به جامعه ادبی افغانستان تبریک گفت.
هاشمی از شاعران و نویسندگان افغانستان می‌باشد و قرار است که جلد دوم این دیوان نیز بزودی چاپ شود.
این در حالی است که فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در افغانستان بسیار کمرنگ بوده و توجهی چندان در این زمینه صورت نگرفته است.
بسیاری از شاعران و نویسندگان افغانستانی به دلیل نبود زمینه مناسب جهت فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در خارج از این کشور به سر می‌برند.
جامعه ادبی افغانستان همواره از بی‌توجهی دولت این کشور نسبت به رشد کارکردها و فعالیت‌های ادبی در افغانستان شکایت داشته و از وضعیت جاری انتقاد کرده‌است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۷۹


ارسال