يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ,7 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی زاهدان:
منزل مسکونی محل نگهداری مواد سوختی در آتش سوخت
 
علی نجفی زاده گفت:آتش به جان منزل مسکونی که محل نگهداری غیر مجاز مواد سوختی بود افتاد
علی نجفی زاده، مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه شب گذشته شهروندان با مشاهده شعله های آتش در داخل یک منزل مسکونی با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و وقوع این آتش سوزی را خبر دادند.

وی ادامه داد: آتش نشانان با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی زاهدان بلافاصله ۳۰ آتش نشان از ۹ ایستگاه عملیاتی به همراه ۱۰ خودروی سنگین و نیمه سنگین به محل حادثه واقع در خیابان کوثر، کوثر ۲۷ اعزام شدند.

این مقام مسئول گفت: پس از رسیدن آتش نشانان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه مشاهده شد دود و شعله های وسیع آتش از یک منزل مسکونی که بصورت غیر مجاز حجم زیادی از مواد سوختی در آن نگهداری می شده به بیرون زبانه می کشد و هر لحظه به حجم آتش افزوده می شود.

وی اظهار کرد: حجم بالای وجاری شدن مواد سوختی باعث انتقال شعله های آتش به حیاط منزل مسکونی شده بود که آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه مشغول عملیات شدند.

نجفی زاده تصریح کرد: آتش نشانان پس از قطع جریان برق و گاز و مجهز شدن به دستگاه تنفسی با استفاده از چند رشته لوله آبده و کف آتش نشانی از چند ضلع وارد منزل مسکونی شده و مانع از سرایت شعله های آتش به منازل اطراف شدند.

نیروهای آتش نشانان پس از ۳ ساعت تلاش بی وقفه ، سرانجام آتش سوزی را به کنترل خود درآوردند و پس از مهار كامل شعله های آتش و اطمینان از سرد شدن بشکه ها و گالن های حاوی بنزین و گازوئیل و عدم شعله ور شدن مجدد، اقدام به ایمن سازی نهایی محل كرده و در ساعت ۱:۴۱ بامداد به کار خود پایان دادند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۹۲


ارسال