يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ,7 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۷
در خطبه های نماز جمعه ایرانشهر مطرح شد؛
خوش رقصی غافلان برای ورود واکسن آلوده خارجی به ایران/خنثی سازی تحریم ها در گرو عزم جهادی و مدیریت انقلابی است
 
امام جمعه ایرانشهر خنثی سازی تحریم های ضدبشری استکبار علیه ایران اسلامی را در گرو عزم جهادی و مدیریت انقلابی دانست و گفت: برخی غافلان برای ورود واکسن آلوده خارجی به ایران برای انگلیسی ها و آمریکایی ها خوش رقصی کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا(س) با اشاره به آیه سوره توبه پیرامون تقوا، بیان کرد: انسان های باتقوا بدانند که دست هدایت خداوند متعال همیشه با آن ها است.

وی افزود: شاه یک عمر، ملت ایران را مورد خیانت و جنایت خود قرار داد که بلاخره در بیست و ششم دی ماه سال ۵۶ مردم از دست خاندانی که سراسر شرارت و جز عقب ماندگی برای کشور را به ارمغان نداشتند آزاد و راحت شدند.

امام جمعه ایرانشهر با بیان این که، یک شنبه بیست و هشتم دی ماه مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بوده، تصریح کرد: ارزش این بانوی بزرگوار به عبودیت و بندگی خدا است و اگر بندگی خداوند در وجود وی نبود، صدیقه‌ کبری را به او لقب نمی دادند.

وی با اشاره به سخنان گرانبها مقام معظم رهبري در نهم دی ماه پیرامون ممنوعیت واکسن خارجی آلوده، خاطرنشان کرد: در راستا این سخن دو گروه عکس العمل و واکنش از خود نشان دادند که عده ای از غافلان بودند که برای آن طرف خوش رقصی کردند.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد اولویت، حق حیات و سلامت مردم بوده و نباید درباره عدم ورود واکسن مقام معظم رهبری اظهار نظر می کردند.

وی گفت: ۷۳ درصد پزشکان و ۵۰ درصد پرستاران آمریکایی اعلام کردند از واکسن فایزر استفاده نمی کنیم.

این خطیب جمعه عنوان کرد: نظر هم پیمانان آمریکایی، فرانسوی ها نیز در استفاده از واکسن خارجی این است که قابل اطمینان نیست.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها و انگلیسی ها در انتشار بیماری های کشنده در جهان اسلام دارای رد پا و سوابق بدی بوده و جالب اینجاست زمانی که پیک پرخطر بیماری آنفلوآنزا در ایران شیوع پیدا کرده بود و نیاز به واکسن احساس می شد از ورود آن دریغ کردند.

این مقام مسئول گفت: جای تعجب دارد که اکنون آمریکا، انگلیس و فرانسه برای ملت سالم ایران در جهت پیشگیری از بیماری کرونا دلسوزی می کنند، به مردم ما شر و ضرر نرسانند و به خیر آنان هم ما امید نداریم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تنها شخصی بودند که در طول یک سال گذشته مواضع سلامت مردم برایشان حائز اهمیت بوده و با مدیریت های حکیمانه و مدبرانه خود در برابر بحران ها توانستند مواجه و مقابله کنند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری در ستاد بزرگداشت سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمودند که تحریم ها خنثی سازی شوند، عنوان کرد: عده ای در کشور تفکرشان این است که با سر کار آمدن بایدن، قیمت دلار پایین می آید و اتفاقات خوب رقم می خورد اما این فکر اشتباه بوده و در حافظه تاریخی ملت ایران نتایج مذاکرات برجامی نقش بسته که هیچ تحریمی برداشته نشد.

امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: خنثی سازی تحریم های دشمنان با تکیه بر خود و در نظر گرفتن ظرفیت کشورمان امکان پذیر بوده و در خنثی سازی هدف امتیاز گرفتن از دشمن و در تحریم ها بالعکس است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۹۵


ارسال