جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خبر داد؛
آزادی 1100 زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان
 
عبدالحسین سجادی گفت: از سال 90 تاکنون هزار و صد زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شدند.
عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از سال 90 تاکنون هزار و صد زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شدند که 229 میلیارد و هشتصد و چهارده میلیون ریال برای آزادی آن ها پرداخت شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین با همکاری ستاد دیه کشور و خیرین استان سه نفر از زندانیان جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان با مبلغ بدهی بیش از 2 میلیارد و 700 میلیون ریال از حبس رها می شوند.

وی اظهار کرد: با پرداخت بدهی 3 پرونده مطرح شده به میزان یک میلیارد و 318 میلیون ریال موافقت شد و این زندانیان جرائم غیر عمد در زمینه‌های محکومیت مالی و بدهکاران نفقه بودند.

این مقام مسئول گفت: همکاران ما در ستاد دیه و مددکاران زندان طی جلساتی که با شکات این پرونده‌ها برگزار کرده‌اند که موفق شدند یک میلیارد و 393 میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ کنند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: اگر در این گونه پرونده ها که زندانی صرفا به علت جرائم غیرعمد متحمل حبس شده است ورود نکنیم فرزند خانواده در نبود هر کدام از والدین دچار کمبود عاطفه می شود و در نهایت خسارات جبران ناپذیری به بنیاد خانواده وارد می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۲۲


ارسال