دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد؛
اهل سنت ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) دارند/سبک زندگی فاطمی منشا برکات متعدد برای جامعه است
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: سبک زندگی فاطمی منشا برکات متعدد برای جامعه است، این بانوی بزرگوار الگوی بی نظیری در همسر داری و پرورش فرزند برای زنان و دختران ما هستند.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد:  حضرت زهرا(س) فضایل بیشماری داشتند که در آیات و روایات به آن اشاره شده است ، فاطمه (س) در روایات اهل تسنن نیز به عنوان دخت گرامی نبی اکرم و همسر حضرت علی(ع) و بانویی جامع فضائل انسانی بیان شده است.

وی افزود: همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی عشق و ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) دارند، عصمت، طهارت، حجاب و سبک زندگی فردی و اجتماعی این بانوی بزرگ الگویی بی مانند برای تمام مسلمین به ویژه بانوان مسلمان است.

وی خاطرنشان کرد: حدیث معروف پیامبر(ص) در این باره که«فاطمه پاره تن من است هرکس او را بیازارد مرا آزرده است» در کتاب صحیح بخاری اهل سنت نیز ذکر شده است و این نشانه عمق عشق و محبت نبی اکرم(ص) به دختر گرامی ایشان است.

مولوی ریگیان پور با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) برترین بانوی دو عالم و سرور بانوان بهشتی است، تاکید کرد: سبک زندگی فاطمی منشا برکات متعدد برای جامعه است، این بانوی بزرگوار الگوی بی نظیری در همسر داری و پرورش فرزند برای زنان و دختران ما هستند اگر  الگوی رفتاری ایشان در بین آحاد مردم نهادینه شود بسیاری از آسیب ها کاهش خواهد یافت چرا که دخت گرامی پیامبر اکرم(ص) الگوی بی بدیل برای تمام انسان ها در همه دوران ها است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۲۷


ارسال