پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۶
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
 
مهرداد جهاندیده گفت: از شهریور ماه امسال که دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی در استان راه اندازی شده است تاکنون دو هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح نام نویسی کرده اند.
به گزارش عصرهامون؛ مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن بررسی و شناسایی مزیت‌ های مناطق، مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان و مرحله سوم وصل کردن شاغلان خانگی به بازارها است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏ های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت͏ های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرا از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی است.

جهاندیده تاکید کرد: با اجرای این طرح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدنبال آن است تا با توجه به ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در دوران کرونا و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور گسترش یابد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: جهاد دانشگاهی مسئولیت پیاده‌سازی و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را با کارفرمایی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی دارد.

جهاندیده تاکید کرد: سهم سیستان و بلوچستان در اجرای این طرح، دو هزار و ۵۰۰ نفر است که از شهریور امسال تاکنون، دو هزار و ۲۰۰ نفر در سامانه inhb.ir نام نویسی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین گفت: از ابتدای امسال حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.

جهاندیده افزود: این تسهیلات بصورت قرض الحسنه و به طرح هایی مانند صنایع دستی و گردشگری، صنعت و خدمات پرداخت شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۸۹


ارسال