دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۰
معاون خدمات شهری شهرداری چابهار خبر داد:
541 عملیات مهار آتش و امداد حاصل تلاش قرمز پوشان آتش نشانی چابهار/ گندزدایی شهر با مصرف بیش از یک میلیون لیتر محلول
 
عبدالله میربلوچزهی گفت: واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری چابهار تعداد 541 عملیات امداد و نجات، اطفاء حریق و آموزش به شهروندان را در 9 ماه نخست سال جاری به انجام رسانده اند.
به گزارش عصرهامون، عبدالله میربلوچزهی؛ معاون خدمات شهری شهرداری چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف واحد آتش نشانی نجات جان و مال شهروندان در موقع حوادث عنوان کردو افزود: باتوجه به اینکه حوزه فعالیت آتش نشانی محدوده شهر است ولی بارها بیرون از محدوده حوادث مختلفی بوقوع پیوسته که بدلیل حس انسان دوستانه خودرو امداد و نجات (آمبولانس) و آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد.
 
وی افزود: بدون شک، فعالیت ها و خدمات ایمنی و آتش نشانی، یکی از فعالیت های مهم و حیاتی جهت حفاظت از جان و مال و تامین آسایش و ایمنی شهروندان است، که توسط شهرداری به شهروندان ارائه می شود.
 
معاون خدمات شهری تصریح کرد: آتش‌نشانان با هدف نجات جان و مال انسان‌ها از حوادث و رویدادها از جان خود گذشته و با دلاوری و رشادت می‌کوشند تا سلامت و ایمنی را برای آسیب‌دیدگان به ارمغان آورند.
 
وی با اشاره به عملیات های این سازمان در طول 9 ماه تصریح کرد: واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری چابهار تعداد 541 عملیات امداد و نجات، اطفاء حریق و آموزش به شهروندان را در 9 ماه نخست سال جاری به انجام رسانده اند.
 
میربلوچزهی ادامه داد: در طول این مدت 214 عملیات امداد و نجات، 337 عملیات اطفاء حریق، 6 مورد کارشناسی حوادث، 16 کارشناسی مکان های عمومی، 45 معرفی به ادارات افراد آسیب دیده (تکریم ارباب رجوع) و 176 بازدید ایمنی و صدور پروانه ساختمانی و پایان کار از جمله برنامه های آتش نشانان چابهار بود.
 
وی گفت: در سال جاری 500 نفر ساعت از شهروندان با هدف ارتقاء سطح دانش ایمنی آموزش های مقدماتی و تکمیلی را دیده اند.
 
معاون خدمات شهری شهرداری چابهار اظهار کرد: آتش نشان دلسوز و مخترع چابهاری یک دستگاه تمام خودکار را جهت ضدعفونی امکان، سطوح و مکان های حساس را برای پیشگیری و مقابله سریع با بیماری منحوس کرونا ساخت تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.
 
وی افزود: برای گندزدائی معابر شهری از طریق یک دستگاه ضد عفونی بیش از یکهزار و 938 کیلومتر را با استفاده از یک میلیون و 261 هزار لیتر محلول ضدعفونی کردیم تا در کنار کادر درمان بتوانیم حافظ سلامت مردم و جامعه باشیم.
 
میربلوچزهی ضمن تاکید بر رعایت کلیه نکات ایمنی توسط شهروندان خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد فوق وظایف و اقدامات آتش‌نشانی فقط به مبارزه با حریق خلاصه نمی شود و آتش‌نشانان بارها برای رفع مشکلات و معضلات متعدد از تصادف و واژگونی خودرو گرفته تا مواجهه با حیوانات، گیر کردن حلقه انگشتری در انگشت، آبگرفتگی و امداد و نجات دریایی به یاری شهروندان شتافته‌اند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۹۷


ارسال