پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار مطرح کرد؛
مشارکت های مردمی کلیدواژه رونق فرهنگ محیط زیستی
 
اشرفعلی حسینی گفت: مشارکت و حضور مردم در فعالیت های محیط زیستی بخشی از فرهنگ جامعه است.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، اشرفعلی حسینی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار گفت: مشارکت و حضور مردم در فعالیت های محیط زیستی بخشی از فرهنگ جامعه است.

این مقام مسئول بیان کرد: با حضور معتمدان و ریش سفیدان روستاهای بخش باهوکلات جلسه هم اندیشی نحوه مشارکت مردم بومی و بویژه روستاییان میزبان گاندو در امور محیط زیستی برگزار شد.

وی افزود: ضمن بررسی مشکلات اجتماعی و اقتصادی منطقه پس از سیل سال گذشته بر نقش معتمدان و ریش سفیدان در فرآیند جذب مشارکت روستاییان در حفظ محیط زیست تاکید شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار در این باره اظهار کرد: اصل پیشگیری حکم می کند تا اشخاص اقدامات و تدابیر پیشگیرانه ای جهت پرهیز و کاهش خسارات وارد به محیط زیست را اتخاذ کنند.

حسینی افزود: مردم باید آموزش بگیرند و آگاه شوند که مشارکت در موضوعات محیط زیست باعث می شود دنیا مکانی بهتر برای زندگی مردم و نسل آینده شود.

وی در ادامه افزود: روستاییان می توانند نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست داشته باشند، شوراهای اسلامی، دهیارها، پایگاه های بسیج و معتمدان محلی در روستاها حضور دائمی دارند و با اکثر مشکلات و معضلات آشنایی کامل داشته و مهمترین تشکل هایی هستند که می توانند در این زمینه راهگشا و راهنما باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۲۸


ارسال