جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۵
بازخوانی برگی مهم از تاریخ جهان اسلام؛
نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی خط بطلانی بر دسیسه های استکبار بود
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه گفت: نامه مقام معظم رهبری خنثی کننده دسیسه های دشمنان دین اسلام بود
 به گزارش عصرهامون به نقل از لادیز جریان های ضد اسلامی با طرح ریزی حرکات خشونت آمیز و تروریستی سعی بر آن داشتند که چهره ای  زشت و خشن از دین مبین اسلام به جهانیان نشان دهند و از سویی نشریات فرانسوی  تحت حمایت دولتمردان این کشور تصاویر توهین آمیزی را علیه مقدسات اسلامی منتشر کردند.

در یکم بهمن سال 1393 مصادف با اولین روزهای سال میلادی 2015  مقام معظم رهبری جهت خنثی کردن توطئه های دشمنان دین اسلام  نامه ای  با هدف معرفی اسلام ناب محمدی و تشویق جوانان کشورهای غربی به تحقیق درمورد ماهیت وارزش های اسلام حقیقی به جوانان اروپا و شمال آمریکا نوشتند که بازتاب بسیار گسترده و مهمی را دربر داشت و برگی مهم در تاریخ جهان را رقم زد، اکنون با فرا رسیدن ششمین سالگرد این روز تاریخی برای مسلمانان جهان، اهمیت این نامه تاریخی و اقدام مقام معظم رهبری را بررسی خواهیم کرد .
 
نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی خط بطلانی بر دسیسه های استکبار بود

حجت الاسلام والمسلمین مهدی هاشمی پور در گفتگو با خبرنگارما؛ اظهار داشت: نامه ای  که مقام معظم رهبری در بهمن سال 93 به جوانان اروپایی نوشتند، از ابعاد زیادی قابل گفتگو و حائض اهمیت است چرا که امروزه در جهانی زندگی می کنیم که دسیسه های مختلفی با هزینه های هنگفتی علیه جهان اسلام صورت می گیرد.

وی افزود: برنامه ریزی عملیات های تروریستی با نام جنبش های دروغین اسلامی سعی بر آن دارند که دین اسلام را دین خشونت و خون ریزی  معرفی کنند و از جهات دیگر افرادی به اصطلاح روشنفکر با نیات شوم ضد دینی مقالات و مطالبی علیه دین اسلام منتشر می کنند .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه با بیان این مطلب که مقام معظم رهبری بارها در طول تاریخ انقلاب اسلامی با یک حرکت عالمانه برنامه ها و نقشه هایی که سالیان سال با بودجه های هنگفت طرح ریزی شده اند را خنثی کرده اند،گفت: در بهمن سال 1393 مقام معظم رهبری با این اقدامشان به سران کشورهای اسلامی نشان دادند که تعدادی از کشور های اسلامی فقط نامی از دین مبین اسلام را یدک می کشند و در این باره چیزی جز مدعیانی پوچ نیستند .

وی تصریح کرد: در متن این نامه بسیار مهم از سوی مقام معظم رهبری به گسترده گی و دردسترس بودن فضای مجازی برای جوانان اشاره شده است و آنها را به تحقیق و در  ماهیت و چیستی اسلام ناب واقعی تشویق می کند چرا که رسانه های غربی سعی برآن دارند که چهره ای وارونه از اسلام را به نمایش در بیاورند و در دل نسل های جوان غربی بذر اسلام هراسی را بکارند و آنها را دشمن دین و تعالیم  پاک اسلامی تربیت کنند .

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی پور با اشاره به این موضوع که فعالان حوزه های دینی و فضای مجازی اقدام مهم مقام معظم رهبری را همیشه سر لوحه کارشان قرار دهند، خاطر نشان کرد: همواره لحظات حساس تاریخی وجود دارد که ما می توانیم با الگو قرار دادن بیانات و اقدامات رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمنان دین و انقلاب اسلامی را خنثی کنیم. ماباید نعمت داشتن چنین رهبری فرزانه را شکر کنیم چرا که ملتهای بسیاری از کشورها حسرت داشتن چنین رهبری دلسوز،عالم و فرزانه را دارند .
 
 شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز شاگردان مکتب امام خمینی (ره) بود

در همین رابطه حجت الاسلام والمسلمین لطفیان سرگزی مدرس و کارشناس مسائل اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما،اظهار کرد: کشورهای غربی با برنامه ریزی و تشکیل گروه به ظاهر اسلامی با باطنی ضد اسلام و بشریت سعی داشتند اهداف شوم خودشان را در اذهان مردم جهان نهادینه کنند از این رو پس از حمله به کشورهای مسلمان و جنایت های گسترده علیه آنها با تبلیغات و صرف هزینه های میلیاردی از سوی حامیان غربی و کشورهای منطقه، دامنه های اسلام هراسی را به کشور های اروپایی کشانده و تنش هایی را در بین مسلمانان و سایر مردم ایجاد کنند .

وی  با اشاره به اینکه در طول انقلاب اسلامی  نمونه های زیادی از مبارزات علیه اسلام هراسی  توسط شاگردان مکتب این انقلاب انجام شده است، افزود: شاگردان مکتب امام خمینی (ره) از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی با درایت اسلامی علیه مدعیان دروغین اسلامی به پا خواستند و در راه حفظ اسلام ناب محمدی جوانان کشورهای مختلف را متحد و با یاری خداوند توانستند جریان انحرافی داعش را از صحنه روزگار محو کنند .

وی تصریح کرد: دولتمردان و سرمایه داران غربی بعد از شکست داعش در سوریه و عراق به دنبال این بودند در اروپا برنامه های اسلام هراسی را به روش های دیگری پیاده کنند و در این راه تلاش های بسیاری از جمله اقدامات تروریستی و بمب گذاری های متعدد و حمله های طراحی شده از سوی افرادی ضد اسلام و به نام اسلام  را انجام دادند  از جمله این اقدامات  می توان از راه اندازی تجمعات خیابانی علیه مسلمانان و انتشار تصاویر توهین آمیز علیه مقدسات اسلامی را نام برد .
 
حجت الاسلام لطفیان سرگزی با اشاره به این مطلب که هدف دشمنان اسلام تضعیف اسلام در کشور های غربی بود،گفت : نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی خط بطلانی بود بر همه اقدامات و برنامه هایی که دشمنان دین اسلام طراحی کرده بودند، چرا که این نامه مهم راه را برای جوانانی که فطرت بیدار دارند همچون چراغی در تاریکی،  راه را برای آنها نمایان ساخت که بتوانند با مطالعه منابع اصلی اسلام که جمهوری اسلامی ایران از نمونه های بارز آن به شمار می آید  اسلام ناب را دریابند .
 
وی با بیان این مطلب که در جنگ اعتقادی مسلمانان واقعی با داعش همچون جنگ تحمیلی هشت ساله کشورهای زیادی علیه مکتب انقلاب اسلامی متحد شده بودند، اذعان کرد : شکی در آن نیست که توطئه های دشمنان اسلام ادامه خواهد داشت. اما می توان با بهره گیری از بیانات و رهنمودهای رهبرانقلاب نه تنها برای جوانان داخلی بلکه برای بشریت امروزی سرلوحه امور زندگی  که بر اساس صلح و دوستی  از ارکان دین مبین اسلام است معرفی و پایه ریزی کرد .
 
 
انتهای پیام /
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۳۷


ارسال