جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۱
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:
قلعه ناصري همچون نگيني در ايرانشهر گردشگران را فرا مي‌خواند/لزوم معرفی بیش از پیش آثار باستانی سیستان و بلوچستان در فضای مجازی
 
رحمان ریگی از حضور گردشگران در راستا بازدید قلعه ناصری خبر داد و گفت: هم اکنون این مکان میزبان مسافران تاریخی است‌.
به گزارش عصرهامون رحمان ریگی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: هر ساله گردشگران زیادی خصوصا در ماه های سرد سال با توجه به اقلیم مناسب، آب وهوای خوب و معتدل این شهرستان به این منطقه سفر می کنند.

وی افزود: گردشگران از شهرهای اراک و تهران وارد سیستان و بلوچستان می شوند و حرکت خویش را از شمال استان آغاز کرده تا به شهر ایرانشهر می رسند.

ریگی هدف این گردشگران را دیدن اماکن تاریخی و جاذبه های بکر گردشگری شهرستان دانست و اضافه کرد: طبیعت زیبای اطراف رودخانه دامن، نخلستان های اطراف شهر، قلعه ناصری، قلعه بمپور و کشاورزی منطقه جنوب شهر از جمله مقاصد گردشگران و علاقمندان سفر است.

وی عنوان کرد: درحال حاضر ایرانشهر به عنوان مسیر گردشگری چابهار و دریای عمان شناخته می شود و تلاش اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این است تا با توجه به ظرفیت های مناسب شرایط را برای ماندگاری مسافران و گردشگران فراهم آورد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اکنون قلعه ناصری ایرانشهر میزبان گردشگران و ایرانگردان علاقمند به آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری قرار گرفته است.

گفتنی است؛ قلعه ناصری ایرانشهر پس از قلعه بمپور بزرگ‌ترین و مهم‌ترین قلعه خشت و گلی در بلوچستان بوده و در سال ۱۳۷۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۴۳


ارسال