مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان:

دکلی که توسط سارقان سقوط کرده بود سرپا ایستاد

2 بهمن 1399 ساعت 8:22

علیرضا پرنده مطلق گفت: دکل خط 400 کیلوولت زاهدان-سفیدآبه که 20 دی ماه توسط سارقان سقوط کرده بود،‌ دوباره سرپا ایستاد.


علیرضا پرنده مطلق مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: دکل خط 400 کیلوولت زاهدان-سفیدآبه که هفته گذشته توسط سارقان سقوط کرده بود،‌ با تلاش کارکنان شرکت برق منطقه ای استان پس از ۱۱ روز دوباره سرپا ایستاد.

وی ادامه داد: طی این هشت روز به موازات پیگیری موضوع از طریق ارگان‌های انتظامی،‌ فعالیت‌هایی چون برکناری و دمونتاژ دکل، تهیه قطعات جدید،‌ مونتاژ و بازسازی آن انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت حدود 15 نفر سیم‌بان ماهر به صورت روزانه و پنج خودروی سنگین و سبک به کارگرفته شدند تا این مشکل رفع شود.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: قیمت نبشی های سرقت شده دکل ها در این استان نسبت به 2 سال قبل حدود 1.5 برابر شده است و با توجه به این که تاکنون سابقه سقوط دکل در سالهای اخیر وجود نداشته است این حادثه خسارات زیادی به بار آورد.

پرنده مطلق عنوان کرد: با توجه به سهم 11 درصدی سیستان و بلوچستان از خطوط انتقال و فوق توزیع کشور و همچنین نواحی گسترده و بیابانی این استان، لازم است که دراین مورد دستگاه‌های ذی‌ربط همکاری و همراهی بیشتری با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته باشند.

شایان ذکر است؛ بیستم دی ماه سرقت از دکل خط ۴۰۰ کیلوولت زاهدان - سفیدآبه در ۹ کیلومتری زاهدان سبب سقوط دکل و ایجاد خسارت یک میلیارد تومانی شد که در این حادثه یکی از سارقان جان خود را همراه با سقوط دکل از دست داد.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 134349

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/134349/دکلی-توسط-سارقان-سقوط-کرده-سرپا-ایستاد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/