جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری:
236 پرونده تخلف حوزه حمل و نقل در سیستان و بلوچستان رسیدگی شد/کسر تجهیزات ایمنی و اخذ بارنامه عمده تخلفات رانندگان
 
تیمور باقری گفت: به تخلفات 155راننده و 81 شرکت حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان از ابتدای سال تاکنون در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ رسیدگی و احکام لازم صادر شد.
تیمور باقری در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 15 جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر و تعداد 15 جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر تشکیل شد.

وی افزود: در این راستا به تخلفات 155راننده و 81 شرکت حمل و نقل عمومی استان در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ رسیدگی و احکام لازم صادر شد.

این مقام مسئول عمده تخلفات رانندگان سیستان و بلوچستان را در این مدت کسر تجهیزات ایمنی و اخذ بارنامه و صورت وضعیت صوری ذکر کرد و افزود: با توجه به اختیارات تفویض شده به کمیسیون استانی، برای رانندگانی که تخلف آنها احراز گردید آراء متفاوتی از تذکر کتبی با درج در سوابق کارت هوشمند تا لغو کارت هوشمند به مدت یک ماه، در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به عمده‌ترین تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر استان گفت: عدم رعایت ضوابط تهیه، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از عمده‌ترین تخلفات این بخش بوده است که برابر قانون با متخلفان برخورد شد.

باقری از برگزاری کمیسیون ماده 14 در سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: بر اساس بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، از این پس علاوه بر شرکت ها و رانندگان متخلف در بخش حمل و نقل جاده ای به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر نیز در کمیسیون ماده 14 رسیدگی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۵۸


ارسال