جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنارک خبر داد؛
صدور اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای صنعتی آلاینده هوا در کنارک
 
حسن ذاتی کیخا گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی کنارک مورد پایش قرار گرفتند و برای واحدهای آلاینده اخطارهای زیست محیطی صادر شد.
حسن ذاتی کیخا رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنارک در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: آلودگی هوا ره آورد توسعه صنعتی است و با افزایش مصرف سوخت های فسیلی بر شدت و گستردگی آن ها افزوده شده است.

وی ادامه داد: وجود این آلاینده ها در هوا موجب تغییر کیفیت هوا می شود به گونه‌ای شده که برای انسان یا محیط زیست مضر بوده، از این رو آگاهی رسانی و جلب مشارکت جامعه برای مقابله با این پدیده مخرب مورد نیاز است.

ذاتی کیخا افزود: برای پایش صنایع تولید کننده آلودگی هوا در شهرستان همکاران ما به صورت نمادین تعدادی از واحدهای صنعتی را مورد پایش قرار دادند و برای واحدهای آلاینده اخطارهای زیست محیطی صادر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنارک ادامه داد: بیشتر صنایعی که مورد پایش قرار گرفتند صنایع تولید کننده بو و ذرات معلق در هوا شامل کارخانجات تولید پودر ماهی، خوراک دام و کارخانه آسفالت شهرستان بود که در اکثر مواقع با ایجاد بو و گرد و غبار موجب نارضایتی شهروندان می شدند.

وی بیان کرد: برای برخورد قاطع با آلایندگان هوا کارشناسان این اداره در بازه های زمانی مختلف اقدام به پایش سیستم های کاهنده آلودگی این صنایع می کنند و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد قانونی مورد نیاز انجام خواهد شد، زیرا هوای پاک حق همه زیستمندان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۷۵


ارسال