دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛
رزمایش پهپادی ایران، نمایش قدرت بازدارندگی/تنها راه برون رفت از مشکلات پیروی از ولایت و توجه به ظرفیت داخلی است
 
شکست قدرت پوشالی کشورهای غربی در تولید واکسن کرونا، قدرت و توان ایران در رزمایش اخیر، تکریم مادران و همسران شهدا، پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام، ولایتمداری و توجه به ظرفیت های داخلی برای برون رفت از مشکلات مهم ترین محورهای نماز جمعه این هفته در شهرستان های سیستان و بلوچستان بود.
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با وجود همه دسیسه‌های جبهه کفر نه تنها با شکست مواجه نشد بلکه روز به روز پله‌های ترقی را با موفقیت طی می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: در مقابل ایران اسلامی، آمریکا به عنوان سردمدار جبهه کفر با تقویت روحیه افراط گریی، تشکیل دو قطب سیاه و سفید و اوج گیری تجزیه طلبی در حال از دست دادن قدرت و نابودی است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان موفقیت کشور را تکیه بر توان داخلی عنوان کرد و افزود: امروز تنها راه نجات و پیشرفت کشور در همه امور با توجه به فرموده و تاکید رهبر معظم انقلاب تکیه بر توان داخلی بوده و اگر این دیدگاه در کنار مدیریت جهادی حاکم شود تمام مشکلات اقتصادی کشور قابل حل است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان با اشاره به عدم موفقیت کشورهای غربی در ساخت واکسن کرونا گفت: فوت برخی افراد آزمایش کننده واکسن آزمایشی کرونا و حاضر نشدن برخی از کادر بهداشت و درمان آمریکا به استفاده از این واکسن نشان از شکست قدرت پوشالی این کشورهاست.

آیت‌الله محامی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش‌های سپاه و ارتش گفت: این رزمایش‌ها بسیار مهم، بازدارنده و امنیت آفرین است به طوریکه قدرت ایران را به رخ دشمن کشید و جهان را به شگفتی وا داشت.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: رزمایش‌ها برای حفظ امنیت و پیش نیازهای علمی و اقتصادی کشور مورد نیاز است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امنیت، آسایش و آرامش امروز ایران اسلامی نتیجه از خودگذشتگی و فداکاری شهدا و خانواده آنان است، گفت: همه باید بنا به وظیفه‌ای که داریم ادامه دهنده راه شهدا و پاسدار دستاوردها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی باشیم.

امام جمعه زاهدان با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهید گفت: این بانوی بزرگوار اسلام، الگو و علمدار مادران و همسران شهید است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نقش مادران و همسران شهدا در طول دوران دفاع مقدس نقشی بی بدیل بود و تجلیل و تکریم از آنان وظیفه‌ای همگانی است.

آیت‌الله محامی از حضرت ام‌البنین (س) به عنوان فداکارترین بانوی صدر اسلام یاد و خاطر نشان کرد: وی از برجسته ‌ترین زنانی است که تمام زندگیش سرشار از عشق به ولایت بود.

امام جمعه زاهدان بر حل مشکلات سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: مشکلات این استان جزئی و با اندکی تدبیری قابل حل شدن است.
 
شکست خفت بار لشکر ابرهه در کاخ سفید/ نیروهای نظامی ایران خار چشم دشمن هستند

حجت الاسلام مراد نورایی یار امام جمعه موقت سراوان بیان کرد: امروز شاهد افول آمریکا و شکست خفت بار لشکر ابرهه در کاخ سفید هستیم اما پرندگان ابابیل با سنگ های در منقار برای قصاص ترامپ در پرواز هستند.

وی افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های ناجوانمردانه را علیه ملت ایران تحمیل کرد، اما جمهوری اسلامی ایران کفن تحریم کنندگان را به دشمنان پوشاند که دشمن موفق نشد به اهداف شوم خود که سرنگونی نظام اسلامی است برسد.

امام جمعه موقت سراوان با اشاره به اینکه دشمن از حکومت اسلامی هراس دارد، ادامه داد: امروز شاهد اقتدار و عظمت روز افزون حکومت اسلامی که پرچم دار حکومت اهل بیت (ع) است هستیم.

نورایی یار با بیان اینکه گرچه سختی هایی وجود دارد اما دشمن نتوانست کوچک ترین ضربه ای را وارد کند، اضافه کرد: امروز فشار حداکثری دشمن شکست خورد، اما با روی کار آمدن بایدن نباید به فکر مذاکره باشیم چرا که دشمن همان دشمن است.

وی خاطر نشان کرد: ملت غیور ایران مسیر استقامت و قوی تر شده اند را پیدا کرده اند، دشمن از قوی تر شدن ملت ایران ایران می ترسد، امروز نیروهای نظامی ایران که در حال دفاع از مرزهای فیزیکی و جغرافیایی کشور هستند به خار چشم دشمن تبدیل شده اند.

رزمایش پهپادی ایران، نمایش قدرت بازدارندگی

حجت الاسلام عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: برادران و خواهران با ایمان را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم، بسیاری از مشکلات و گرفتاری های پیش آمده در زندگی را می توان به وسیله داشتن تقوا رفع کرد.

وی افزود: هم اکنون یکی از برنامه های دشمن تصویر سازی کاذب از دوران پهلوی برای جوانانی بوده که آن زمان را ندیدند و آنان به دنبال این هستند که آن روزگار را به نحوی نشان دهند که هیچ گونه مشکلاتی وجود نداشته در حالی که قضیه بالعکس بوده است.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: در حقیقت در زمان پهلوی بیگانگان شخصیت و عزت مردم را زیر سوال برده بودند و همه اختیارات دست آنان بود‌.

وی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب مردم ایران عزت و اقتدار از دست رفته خود را به دست آوردند و کسب همه این موارد به برکت نظام اسلامی میسر شد.

این خطیب جمعه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه ای که از مجامع بین المللی دریافت می کند قابل قیاس با رژیم پهلوی نبوده است.

وی گفت: هشتم بهمن ماه مصادف با وفات ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا بوده و این بانوی بزرگوار می تواند الگویی مناسب از نظر اعتقادی، ایمانی برای بانوان باشد.

بزمانی اضافه کرد: نقش کلیدی مادران و همسران شهدا را نمی توان فراموش کرد و یاد و نام شهیدان را باید برای همیشه زنده نگه داشت.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، اظهار کرد: بایدن تازه به دوران رسیده با چالش های فراوانی روبرو بوده و اکنون مقدمات افول آمریکا فراهم شده است‌.

امام جمعه ایرانشهر گفت: در هفته های اخیر برخی رسانه های خارجی موجی از عملیات رسانه ای در راستا جنگ هراسی در دستور کار خود قرار دادند به گونه ای که وانمود کنند غرب آسیا، ایران در آستانه جنگ عظیم با آینده ای مبهم قرار دارد و از دوم دی ماه طبق دکترین نظامی کشورمان قرار بر این شد که قدرت بازدارندگی بر روی پرده های نمایش جهان به اکران گذاشته شود.

بزمانی عنوان کرد: با رزمایش پیشرفته و متنوع موشکی ارتش و سپاه معاملات تهدید به ایران تبدیل به نفی بازدارندگی علیه کشورمان شد و دشمن و دوست را انگشت به دهان گذاشت.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف اساسی ایران اسلامی حدف غده سرطانی رژیم اشغالگر قدس از منطقه است.

بایدن و ترامپ فرقی ندارد باید به ظرفیت داخلی توجه کرد/ دشمن از ولایت مداری شهید سلیمانی می ترسید

حجت الاسلام رضا پودینه امام جمعه موقت شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: در سال ۱۳۶۰ منافقان با کمک شوروی قصد داشتند برخی از شهرهای شمالی را تصرف و جدا کنند اما تعداد اندکی از مردم اعم از زن و مرد در این شهرها مقاومت کردند که دشمن شکست خورد.

وی افزود: مادران و همسران شهدا مثال زدنی هستند، مادران شهدا امروز مثل کوه برای انقلاب اسلامی ایستاده اند و خودشان می گویند اگر لازم باشد جانشان را هم برای اهداف انقلاب فدا می کنند این افراد دین بزرگی به گردن ما دارند.

امام جمعه موقت هیرمند تصریح کرد: شهید حسن باقری یکی از سرداران تاثیرگذار در حنگ تحمیلی بود که یک هفته قبل از شهادت در حرم مطهر شهادتش را طلب کرد.

پودینه بیان کرد: رئیس جمهور پیشین آمریکا دستش به خون سردار عزیز ما آغشته است، رئیس جمهور جدید آنها هم کسی است که به عنوان اولین نفر از شهادت سردار سلیمانی اظهار خوشحالی کرد.

وی ادامه داد: امروز تاسف می خوریم که دولت ما هنوز منتظر هستند که مذاکره کنند، سال‌ها است کشور را منتظر نگه داشتند حداقل این روزهای آخر ولایت مدار باشند.

پودینه گفت: دیگر بس است چشم به دست آمریکا دوختن، اگر شده برای یک بار هم بدانند که تنها راه برون رفت از مشکلات پیروی از ولایت و توجه به ظرفیت داخلی خود ما است.

وی افزود: تنها راه رفع مشکلات امروز ولایت مداری است، اگر دشمن از نام سردار سلیمانی می ترسید به دلیل ولایت مداری ایشان بود.

دنیا شاهد رزمایش های سریالی و سرافرازانه سپاه و ارتش بود
 
حجت الاسلام مهدی عبداللهی امام جمعه موقت شهرستان دلگان در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: مردم با حضور در هیئت ها، حسینیه ها و مساجد به عزاداری در دهه فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پرداختند.
 
وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (س) برای پدر بزرگوارشان خیر کثیر بود، تصریح کرد: یک سوره قرآن کریم در شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) نازل شده است.
 
امام جمعه موقت شهرستان دلگان افزود: زندگی، تمام اعمال، رفتار و حرکات حضرت فاطمه زهرا (س)، نه تنها برای جامعه آن روز عربستان، بلکه برای همیشه یک الگو و شاخص برای مسلمانان است.
 
عبداللهی تصریح کرد: از نیمه دوم دی ماه امسال، جهان شاهد سریالی از رزمایش های متنوع وسرافرازانه ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
 
وی ادامه داد: اولین، رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی، دومی رونمایی از شهر موشکی سپاه پاسداران و سومین آن رزمایش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
 
امام جمعه موقت دلگان با اشاره به اینکه این رزمایش ها در راستای تامین زندگی آرام و ایجاد امنیت و آسایش برای مردم کشورمان است، تصریح کرد: معیشت و زندگی مردم در سایه امنیت پایدار ایجاد می شود.
 
وی اظهار کرد: اگر این چنین رزمایش هایی را انجام ندهیم و منفعلانه عمل کنیم، چه بسا دشمن جسورانه درصدد تحرکاتی در مرزها و یا داخل کشورمان باشد.
 
عبداللهی با تاکید بر اینکه اعمال پیشگیرانه ای مثل این رزمایش ها نیاز و ضروری است، گفت: این رزمایش ها نشان داد که حرکت و مسیر جمهوری اسلامی رو به پیشرفت است.
 
امام جمعه موقت دلگان افزود: این رزمایش ها موجب ایجاد ترس و دلهره برای دشمنان است و از سویی موجب ایجاد شعف و امید در میان دوستانمان در سراسر دنیا است.
 
وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص واکسن کرونا خاطرنشان کرد: معظم له فقط ورود واکسن از آمریکا و انگلیس که درصدد آزمایش واکسن های خود بر روی ملت ایران هستند را ممنوع اعلام کردند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۷۹


ارسال