پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ایوب کرد گفت: بیش از یک میلیون و 197 هزار تن کالا در 10 ماهه سال جاری از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و 197 هزار و 283 تن کالا توسط ۵1 هزار و 85 دستگاه کامیون در 10 ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شد.

وی با بیان اینکه بنزین، سیمان، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از مرزهای زمینی این استان را تشکیل می دهند، افزود: 654 هزار و 513 تن از مجموع کالاهای صادراتی این استان در 10 ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و 542 هزار و 770 تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه ادامه داد: این اداره کل به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و دینی میان مردم دو سوی مرز و رونق بخشیدن به روابط دیرینه تجاری این استان با کشورهای افغاستان و پاکستان، اجرای پروژه توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و گسترش سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه ویژه قرار داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حجم واردات از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه را در این مدت 54 هزار و 28 تن کالا عنوان کرد و افزود: 510 هزار و 425 تن کالا توسط 22 هزار و 289 دستگاه کامیون در مرزهای استان ترانزیت شد.

کرد اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴62 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۹۴


ارسال