نخستین افزایش هفتگی طلا پس از سه هفته رقم خورد

5 بهمن 1399 ساعت 7:43

اگرچه قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی بیش از یک درصد کاهش یافت اما امید به اجرای محرک های مالی بزرگ، سبب شد تا طلا نخستین هفته افزایشی در سه هفته گذشته را رقم بزند.


به گزارش عصر هامون به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، با تقویت ارزش دلار و فروش گسترده در بازارها، قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی بیش از یک درصد کاهش یافت اما امید به اجرای محرک های مالی بزرگ، سبب شد تا طلا نخستین هفته افزایشی در سه هفته گذشته را رقم بزند.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 14.40 دلار کاهش 1855.62 دلار فروخته شد و از بالاترین رقم دو هفته گذشته که در روز پنج شنبه ثبت شد، فاصله گرفت.
فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار گفت: «بدون در نظر گرفتن نوع دارایی ها از بازار بورس گرفته تا محصولات کشاورزی که کاهش قیمت داشتند، تاکید زیادی شده است که آیا محرک های مالی می تواند به تصویب برسد یا توزیع واکسن کرونا موثر خواهد بود؟»
وی افزود تقویت ارزش دلار بر قیمت طلا اثر گذاشته و همچنین سود اوراق خزانه داری آمریکا بالای یک درصد تثبیت شده است.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بسته کمک مالی کرونایی 1.9 میلیارد دلاری را پیشنهاد کرده است اما برخی از جمهوری خواهان در مورد مبلغ آم ابراز نگرانی کردند.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 134406

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/134406/نخستین-افزایش-هفتگی-طلا-سه-هفته-رقم-خورد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/