دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار خبر داد:
کم فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی عمده تخلفات نانوایی ها/ خبازان متخلف چابهاری به تعزیرات حکومتی معرفی شدند
 
حمیدرضا شایان از جریمه ۲ واحد خبازی در زمینه کم فروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی در چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون، حمیدرضا شایان؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: با توجه به حساسیت و نقش ویژه نانوایان در سلامت جامعه و پیشگیری از ویروس کرونا با هماهنگی فرمانداری طرح گشت مشترک نظارت بر واحدهای خبازی همچنان ادامه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه در این بازرسی پنج واحد نانوایی مورد بازدید قرار گرفت افزود: در این نظارت ها تعدادی از نانوایی های تذکرات لازم در خصوص بهبود کیفیت نان، رعایت ساعت پخت، وزن نان و رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های مربوطه داده شد.
 
رئیس اداره صمت چابهار تصریح کرد: ۲ واحد خبازی پرونده تخلف در زمینه کم فروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی به ارزش ۹ میلیون و ۶۰۰ ریال تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
 
وی با اشاره به لزوم رعایت موارد بهداشتی همچون لباس کار مناسب و داشتن کارت بهداشت و سلامت و برای کارگران خبازی و عدم استفاده از مواد غیر مجاز در پخت نان همچون جوش شیرین، ادامه داد: قطعا با خبازی‌های متخلف در این زمینه برخورد می‌شود.
 
شایان گفت: در بازدیدهای آتی خبازی هایی که رعایت موارد فوق را نداشته و نتوانند انتظارت مردم را تامین کنند طبق قوانین و مقررات صنفی با قوت و قدرت برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
 
وی اذعان کرد: در راستای نظارت مستمر بر واحدهای خبازی و جلوگیری از مشکلات احتمالی و برخورد با متخلفین و بهره مندی از توان نظارتی گشت مشترک بازرسی با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، رئیس اداره صمت، مدیر ویژه غله و خدمات بازرگانی و نماینده مرکز بهداشت طرح نظارت بر کمیت و کیفیت نان در شهر انجام شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم فروشی وتقلب، احتکار، انبار‌های بی نام نشان از طریق تماس تلفنی باشماره ۱۲۴ ستادخبری و یا با حضور در محل اداره شهرستان اعلام کنند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۱۹


ارسال