دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
در گفت و گو با رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار عنوان شد؛
راه اندازی ۲۵ خانه امید و سه کارگاه اشتغالزایی در حاشیه سواحل مکران/اشتغال بانوان و تربیت نیروی انسانی ماهر اولویت اصلی ماست
 
عبدالحمید نارویی از ایجاد سه کارگاه اشتغالزایی و راه اندازی ۲۵ خانه امید روستایی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای شهرستان و منطقه آزاد چابهار در نوار ساحلی مکران خبر داد.
به گزارش عصرهامون، عبدالحمید نارویی؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: ۲ کارگاه جدید لوازم خانگی و تراش سنگ های قیمتی و همچنین کارگاه برق با تجهیزات اهدایی منطقه آزاد چابهار مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
وی افزوده: کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار با همکاری و مساعدت منطقه آزاد انجام خواهد شد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: این ۲ کارگاه به همراه تجهیز کارگاه برق در مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار در دهه مبارک فجر با همکاری منطقه آزاد چابهار مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
وی ادامه داد: در حال پیگیری اجرای تفاهم نامه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و منطقه آزاد چابهار به ویژه مرکز بین المللی مهارت هستیم.
 
ناروئی اذعان کرد: در حاضر بر اساس تفاهم نامه چند دوره برای سکونتگاه های غیر رسمی در حاشیه شهر چابهار برنامه ریزی شده و در حال برگزاری است.
 
وی با اشاره به اینکه این کارگاه ها نقش بسزایی در اشتغالزایی بانوان این سکونتگاه ها دارد گفت: ایجاد دوره های مهارتی صنایع توسط منطقه آزاد جهت تربیت نیروی انسانی ماهر ضروری است که امیدواریم بانوان با گذراندن این مهارت ها به این امر مهم دست پیدا کنند.
 
 رئیس مرکز فنی و حرفه ای چابهار از راه اندازی خانه های امید منطقه آزاد چابهار در 25 روستای حاشیه سواحل مکران خبر داد و افزود: با همکاری این دو ارگان ما امیدواریم بتوانیم با ایجاد این خانه ها آموزش های مهارتی مورد نیاز این روستائیان را در اختیارشان قرار دهیم.
 
وی خاطر نشان کرد: بزودی نشستی با صنایع و اتاق بازرگانی و فعالین اقتصادی منطقه آزاد چابهار برگزار و در این نشست نیازهای مهارتی این صنایع شناسایی و الویت بندی خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۳۶


ارسال