دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
جوانترین استان کشور بیکارترین است؛
"اشتغال" بزرگترین آروزی جوانان در جنوب شرق کشور!
 
بیکارترین استان کشور این روزها لقب جوانترین استان را هم به خود گرفته است تا عدم توجه دولتی ها به این سیستان و بلوچستان بیشتر به چشم بخورد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ بیکارترین استان کشور این روزها لقب جوانترین استان را هم به خود گرفته است تا عدم توجه دولتی ها به این سیستان و بلوچستان بیشتر به چشم بخورد.

هر چند که در انتخابات ریاست جمهوری درصد قابل توجهی از رای مردم استان در سبد رای رئیس جمهور ریخته شد اما با این حال توجه دولت به سیستان و بلوچستان به گونه ای بوده است که در سال های اخیر آمار بیکاری در این استان بیشتر از قبل شده است به گونه ای که تنها در یکی از میادین زابل روزانه صدها تن برای کارگری ایستاده اند تا شاید بتوانند نانی بر سر سفره خانواده خود ببرند.

هر هفته یک بار کار داریم

حسین ریکی یکی از کارگران این میدان به خبرنگار ما گفت: هفته ای یک فقط کار نصیب ما می شود که دستمزد آن ۱۵۰ هزار تومان است اما این مقدار را هم نمی دهند.

وی افزود: من اکنون سه روز است که کنار این میدان بیل به دست ایستاده ام اما هنوز نتوانسته ام کاری پیدا کنم.

ریکی همچنین ادامه داد: کارگری شغل پر درآمدی نیست اما برای اینکه بتوانیم روزی زن و بچه خودمان را به دست بیاوریم مجبور هستیم تا این کار راانجام دهیم.

وی گفت: هم اکنون بسیاری از بنا ها و یا پیمانکاران افغانی هستند و ما مجبوریم برای آنها کار کنیم، وقتی شغلی نباشد در کشور خودت هم باید زیر دست خارجی ها کار کنیم.

سران طوایف برای جوانان خود شغل ایجاد کنند

حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل در خصوص بیکاری به خبرنگار ما گفت: برای اینکه بتوانیم اشتغال پایداری در روستاها ایجاد کنیم باید از سران طوایف و ریش سفیدان کمک بگیریم.

وی افزود: هر طایفه برای خود شغل ایجاد کند و جوانان طایفه را مشغول به کار کند تا زمانی که جشن خروج از مستمری کمیته امداد را با هم برگزار کنند.

امام جمعه زابل تصریح کرد: اگر در روستاها یک ظلع امام جماعت روستا ، و دو ظلع آن کمیته و مردم باشند می توانیم با همکاری کمیته امداد اقتصاد خرد روستاها را فعال کنیم.

وی ادامه داد: می شود با ایجاد شبکه تولید و فروش اقتصاد توانمندی را در روستاها ایجاد کرد و از شر بیکاری ادامه دار در سیستان و بلوچستان خلاص شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۴۳


ارسال