دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹
شرکت برق منطقه ای گواهی برچسب انرژی ساختمان را کسب کرد
 
شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان موفق به اخذ گواهی برچسب انرژی ساختمان در ساختمان‌های اداری خویش شد
به گزارش عصرهامون، به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان مهدیه فرزانه، مدیر دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف این شرکت گفت: شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از مهمترین مروجین مصرف بهینه انرژی الکتریکی در استان در راستای استفاده بهینه از انرژی و کاربرد اصولی و منطقی آن و همچنین بالا بردن بهره وری استفاده از انرژی الکتریکی اقدام به ممیزی انرژی تعدادی از ساختمانهای اداری تحت پوشش خود کرده است.

وی ادامه داد: این اقدامات توسط دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف معاونت تحقیقات و برنامه ریزی شرکت بطور موثر از سال 1395 آغاز شد.

مدیر دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: پس از بررسی های صورت گرفته جهت جلوگیری از اتلاف انرژی اقداماتی نظیر تعویض درب و پنجره های ساختمانهای اداری با درب و پنجره های دو جداره، جایگزینی لامپهای کم مصرف و استاندارد با کلیه لامپهای فرسوده و پرمصرف، اصلاح سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان های اداری، جمع آوری کلیه اسپیلت های مازاد و  جایگزینی تجهیزات پرمصرف با تجهیزات بهینه انجام شد.

فرزانه اظهار کرد: در برنامه اجرایی شرکت قرار گرفته و در ارزیابی سال 1399 موفق به اخذ گواهینامه معاینه فنی موتورخانه (ISO16000) در جهت کاهش انتشار آلاینده های هوا گردید.

وی بیان کرد: پس از اقدامات مذکور طی سه سال گذشته و از آنجا که اولین گام در مدیریت مصرف انرژی در ساختمان ها محاسبه میزان راندمان انرژی  ساختمان های مورد پایش می باشد ،دفتر خدمات مشترکین ومدیریت مصرف با هدف دستیابی به شاخص های مدیریت سبز که یکی از مصادیق آن مصرف بهینه انرژی در ساختمان است به بررسی و پایش میزان انرژی مصرفی  ساختمان اداره مرکزی زاهدان  و ساختمان اداری امور انتقال جنوب واقع در شهرستان چابهار اقدام کرد.

این مقام مسئول گفت: طبق گزارش بازرسی فنی انرژی مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 14254،شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان موفق به اخذ گواهی برچسب انرژی در رده C به عنوان" ساختمان کارآمد" برای ساختمان اداره مرکزی زاهدان  و رده A  به عنوان "ساختمان سبز" جهت ساختمان امور انتقال جنوب واقع در شهرستان چابهار شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۴۹


ارسال