دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
ایجاد شبکه گسترده همیاران محیط زیست در سیستان و بلوچستان کلید خورد
 
وحید پورمردان گفت: ایجاد شبکه گسترده همیاران محیط زیست با طیف گسترده ای از قشرهای مختلف با فرهنگ ها، مذاهب، مشاغل، تحصیلات و سنین مختلف برای تکمیل یک پروژه بزرگ حفاظتی و فرهنگی در سیستان و بلوچستان با رویکردهای جدید کلید خورد.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ایجاد شبکه گسترده همیاران محیط زیست با طیف گسترده ای از قشرهای مختلف با فرهنگ ها، مذاهب، مشاغل، تحصیلات و سنین مختلف برای تکمیل یک پروژه بزرگ حفاظتی و فرهنگی در سیستان و بلوچستان با رویکردهای جدید کلید خورد.
 
وی با بیان اینکه  شبکه گسترده همیاران محیط زیست، یاوران و چشم های تیزبین محیط زیست هستند، اظهار کرد: وسعت، پراکندگی مناطق و زیستگاه های طبیعی و تنوع بسیار زیاد اقلیمی در استان و پهنه گسترده مناطق تحت مدیریت و توپوگرافی متنوع در استان، لزوم بکارگیری برنامه های متعدد و موازی را برای بیشترین سطح حفاظت و مراقبت می طلبد.
 
وی افزود: تنوع برنامه های حفاظتی یگان حفاظت اعم از گشت های واکنش سریع، گشت های ثابت و سیار، دیده بانی های ثابت و متحرک در سطح مناطق و شبکه گسترده همیاران محیط زیست، حفاظتی یکپارچه را بصورت پازلی از توانایی ها و اولویت ها در کنار هم چیده است که می تواند سطح مطلوبی از وظایف را به سرانجام برساند.
 
پورمردان ادامه داد: پس از بازدیدهای متعدد از مناطق، گفتگو با جوامع محلی مختلف، رایزنی های گسترده و تشکیل برنامه مسنجمِ اولویت های مردمی، نحوه ارتباط مردمی، نوع فعالیت و تهیه زیرساخت های لازم و تدوین این بسته اقدامی زیر چتر قوانین جاری، شبکه گسترده همیاران محیط زیست با طیف گسترده ای از قشرهای مختلف با فرهنگ ها، مذاهب، مشاغل، تحصیلات و سنین مختلف برای تکمیل یک پروژه بزرگ حفاظتی و فرهنگی در استان با رویکردهای جدید کلید خورد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۶۵


ارسال