پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
شهید سلیمانی همچنان منشاء خیر و برکت؛
موفقیت چشم گیر "طرح شهید سلیمانی" در شمال سیستان و بلوچستان
 
در زابل طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری ارگان‌های مختلف در حال اجراست و به گفته معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل توانسته است از پیشرفت ویروس کرونا جلوگیری کند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در کشور بود که در آن ارگان‌هایی همچون سپاه، هلال‌احمر و دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت دارند و تاکنون توانسته است بسیاری از مشکلات کرونایی در مناطق را حل کند.

در زابل هم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری ارگان‌های مختلف در حال اجراست و به گفته معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل توانسته است از پیشرفت ویروس کرونا جلوگیری کند.

علیرضا رضایی یکی از بیماران کرونایی در مناطق محروم زابل است که در این طرح از بیماری خود اطلاع پیدا کرده، وی در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: چندی قبل با مراجعه یک گروه متشکل از بسیجیان و غربالگران از شبکه بهداشت و درمان به منزل تست کرونا از اعضای خانواده گرفته شد.

وی افزود: دراین‌بین من و یکی دیگر از اعضای خانواده تست کرونایمان مثبت اعلام شد و بلافاصله در قرنطینه قرار گرفتیم.

رضایی ادامه داد: این فعالیت باعث شد تا از ابتلای سایر خانواده به ویروس کرونا جلوگیری شود و ما نیز تحت درمان رایگان قرار گیریم.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط اقتصادی، هیچگاه نمی‌توانستم برای تست کرونا به پزشک مراجعه کنم علاوه بر هزینه رفت‌وآمد هزینه دارو و درمان برای ما بیشتر از درآمدمان آب می‌خورد.

این شهروند سیستانی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی یک عملیات بزرگ و موفق در کشور است که می‌تواند بسیاری از مشکلات خانواده‌های کم‌درآمد را مرتفع سازد.


جواد اکبری زاده معاون بهداشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در این طرح همه افراد خانواده غربالگری می‌شوند و اگر موارد مشکوکی شناسایی شوند موارد قرنطینه‌ای برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: همچنین مسائل بهداشتی برای کلیه افراد در طرح شهید سلیمانی آموزش داده می‌شود و به جهت مقاوم کردن بدن در برابر بیماری‌ها توصیه‌های تغذیه‌ای نیز به افراد داده خواهد شد.

اکبری زاده بیان کرد: بیماریابی فعال و اطلاع‌رسانی به همه افراد از مهم‌ترین اهداف طرح شهید سلیمانی است که تاکنون توانسته است پیشگیری مناسبی را به دنبال داشته باشد.

وی همچنین گفت: تعداد ۲۴۷ تیم رهگیری در پنج شهر شمال سیستان و بلوچستان در طرح شهید سلیمانی در حال فعالیت هستند که دراین‌رابطه هزار و ۴۴۹ نفر به‌صورت شبانه‌روز به مردم خدمات و آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

اکبری زاده خاطرنشان کرد: ۲۶ تیم‌های مراقبت در منزل شامل ۶۶ نفر و همچنین ۳۰۷ تیم حمایتی با حضور هزار و ۱۳۸ نفر از دیگر افرادی هستند که در این طرح مردم را یاری می‌کنند.

وی گفت: یکی از کارهای مهمی که در این طرح با موفقیت چشم‌گیری روبه‌رو شد انجام تست سریع از افراد مشکوک بود که بلافاصله آنها را در قرنطینه خانگی قرار دادیم تا بیماری را به افراد دیگر جامعه انتقال ندهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۸۵


ارسال